خاستگاه شعر ولایی شگفت انگیز استبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست شعر «ملاقات ماه» با حضور محمدعلی مجاهدی، علی انسانی، ناصر فیض، مرتضی امیری، اسفندقه، هادی سعیدی، کیاسری و جمعی از شاعران جوان برگزار شد. در حوزه هنری مسجد آیت الله خامنه ای.

در ابتدای این نشست، عباس محمدی، مدیر مرکز آفرینش هنرهای ادبی، به پیشینه این نشست اشاره کرد و با بیان اینکه اولین نشست در سال ۱۳۸۸ در استان تهران با همت فاضل نظری برگزار شد، گفت: بسیاری از شاعران بزرگ در این جلسه به صورت ماهانه حضور داشتند.

وی در خصوص رویکرد این برنامه گفت: سفر به ماه گردهمایی برای حضور بزرگان و بزرگداشت این عزیزان است چرا که ابزار و زندگی امروز زمان زیادی برای یادگیری و استفاده از این تجربه و دانش به ما نمی دهد. “

رئیس مرکز آفرینش هنرهای ادبی به جایگاه مجاهدین در قبال شعر آئینی اشاره می کند و می افزاید: شعر آئینی مهم است.

محمدعلی مجاهدی با اشاره به اینکه موضوع شعر همواره در تاریخ یکی از عوامل تأثیرگذار در روابط اجتماعی و فرهنگی بوده است، گفت: اگر بخواهیم شعر کنونی را با تاریخ مکتوب شعر فارسی مقایسه کنیم، جای خالی بسیاری این گستره بزرگ را پر می کند. ” اما هنوز جاهایی وجود دارد که شعر معاصر کمتر در آن نقش دارد و نمونه هایی از این حوزه ها – شعر اخلاقی، اجتماعی و توحیدی است که خوشبختانه در این سال ها قدم هایی در این حوزه موضوعی برداشته شده است. یک شاعر، اگر پسر زمان خود باشد، نمی تواند اطراف خود را نادیده بگیرد. بی دردی شدیدترین درد است و اگر شاعر دردی نداشته باشد شعرش اثر ماندگاری برای جامعه نخواهد داشت.

شاعران پیشکسوت تصریح کردند: نابسامانی ها و ناهنجاری ها و بسیاری از معضلاتی که امروزه در جامعه وجود دارد، توسط شاعرانی قابل مشاهده است که دغدغه شناسایی اولویت ها و ورود به آن حوزه های موضوعی را دارند. اگر شعر آیینی معاصر را با شعر آیینی گذشته، به ویژه در شعر ولایی بعد از انقلاب اسلامی مقایسه کنیم، فراز و نشیب های زیادی داریم; ریخت و پاش های ناشی از وجود جراحات و آفات قرار است یک مولفه پیشگیرانه باشد که جزء تابو است، اما از طرفی شاهد خلق آثار محکم، سنگین و پرمعنی هستیم که بدون شک هرگز به صورت مکتوب نیست. زمینه شعری این آیین

مجاهدی به پیشکسوتان پیشنهاد کرد تجربیات خود را با شاعران جوان در میان بگذارند تا خروجی محافل ادبی واقعی باشد و گفت: اگر پیشکسوتان این عرصه تجربیات ارزشمندی را با شاعران جوان به اشتراک بگذارند، فاصله شاعران جوان و پیشکسوتان با هنر معاصر ما از بین خواهد رفت. بویژه شعر شکوفا خواهد شد.

سپس ناصر فیض به تشریح تفاوت مجالس و انجمن های حال و گذشته پرداخت و گفت: امروز اگر دو کلمه شعر می دانیم به خاطر مجاهدین است. او و مایه خیر و برکت قم است و امیدواریم عمرش تا سایه ابد طولانی باشد.

هادی سعیدی کیاسری در بخشی دیگر از این نشست به تشریح پیشینه فعالیت های ادبی در عرصه هنر پرداخت و گفت: در گذشته تب اولیه در عرصه هنر وجود داشت و ما نسل جدیدی هستیم که می خواهیم ماندگار خلق کنیم. آثار.» در کنگره شعر دانشجویی مشهد هستیم، از آنجا وارد عرصه هنر شدیم و از همان روز با علیرضا قزوه وارد عرصه هنر شدیم و مجلس شعر مرحوم اوستا و مجالس شعر را بر عهده داشتیم. میرشکاک برگزار کرد.

این پیشکسوت عرصه ادبیات با اشاره به انتشار مجمع سوره توسط قیصر امین پور و سید حسن حسینی ادامه داد: قبل از انتشار مجله ای که ما منتشر می کردیم مجله سوره منتشر می شد که نشریه بسیار پرباری است که مطالب آن همچنان موجود است و خواندنی است. و قابل استفاده است.” من برای انتشار این مجله وارد میدان شدم و ۲۴ نسخه از این مجله را طراحی کردم، اما فقط ۲۱ نسخه را می توانیم چاپ کنیم و مجبور به بازنشستگی شدیم.

وی سپس شعری را در رویارویی با مرگ خواند و سپس میلاد عرفان پور و علی انسانی و شاعران جوان حاضر در جلسه به شعرخوانی پرداختند.