خسارت تصادف تا سقف ۲۰ میلیون تومان بدون نیاز به بیمه پرداخت می شود


به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل آسورانسی تنگه.مهندس مجید بهزادپور که در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما صحبت می کرد، با اعلام این خبر افزود: سند تحولی که دولت در بسیاری از حوزه ها ابلاغ کرده، برنامه های بزرگی را ترسیم کرده است و صنعت بیمه یکی از بخش های درگیر است. در این چارچوب سند تحول برنامه ها و اهداف خاصی را دنبال خواهد کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به سه مشکل مهم پیش روی صنعت بیمه کشور گفت: یکی از این مشکلات برآمده از برنامه کلان دولت، رواج بیمه و در ادامه بحث دیجیتالی شدن صنعت بیمه است. روند و همچنین کاهش مالکیت نهادی و ناظر نیز در دستور کار قرار دارد.

مهندس مجید بهزادپور افزود: بخش مهمی از فعالیت بیمه‌ای در چارچوب بیمه بازرگانی از بیمه سلامت گرفته تا بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر ما در آسورانسی تنگاه از ابتدای سال نیز توسعه بیمه تکمیلی در دستور کار

وی از فعالیت کارگاه های بسیاری با کارکنان محدود خبر داد که کارکنان آن بخش مهمی از کار در کل کشور هستند. وی در این خصوص بیان کرد: موضوع بیمه تکمیلی در این کارگاه با جدیت دنبال می شود، البته پیش از این وجود مقررات مانع از پوشش بیمه ای اضافی در این واحدها می شود.

بهزادپور افزود: قدم اول در رابطه با چند واحد پزشکی و آزمایشگاه برداشته شده و به زودی در سایر ادارات نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با احتساب مناطقی مانند رانندگان تاکسی یا کارگران روستا و یا سایر واحدهای کوچک، برآورد می شود حدود پنج میلیون نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی این برنامه قرار گیرند.

مهندس بهزادپور تسهیل خدمات بیمه ای را از دیگر برنامه های نهاد نظارتی صنعت بیمه برشمرد و گفت: یکی از اصلی ترین برنامه ها تسهیل دسترسی مردم به محصولات و خدمات بیمه ای است تا بتوانند به راحتی از انواع پوشش ها که شامل پرداخت می شود بهره مند شوند. . روند.. آسیب نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: برای تسهیل دسترسی مردم به خدمات بیمه ای در سال ۱۴۰۱ ۱۵ طرح طراحی و تدوین کرده ایم که تعدادی از آنها در هفته دولت ابلاغ می شود و بقیه تا پایان سال در دستور کار قرار می گیرد.

وی بیان کرد: اجرای این طرح موجب دسترسی آسان مردم به خدمات بیمه ای و بیمه ای می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین به فعال شدن استارت آپ ها در صنعت بیمه پرداخت و توضیح داد: یکی از محورهای اصلی فعالیت نهاد ناظر بر صنعت بیمه، موضوع نوآوری و استفاده از فناوری های نوین است. با هم افزایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با امضای تفاهم نامه مشترک توانمندی های خود را ارتقا خواهیم داد.

رئیس شورای عالی بیمه موفقیت صنعت بیمه را در گرو بهره گیری از فناوری های نوین عنوان کرد و افزود: بیش از ۷۰ درصد فروش صنعت بیمه از طریق واحدهای فروش و دفاتر نمایندگی بیمه صورت می گیرد و این وسعت. . شبکه در واقع خط مقدم ارتباط عمومی است

وی همچنین از افتتاح سامانه کلاهبرداری و تخلفات صنعت بیمه در هفته دولت خبر داد و افزود: در این سامانه شناسایی افراد و شرکت های پرخطر در دستور کار قرار می گیرد و برخوردهای هوشمندانه و تخلفات انجام می شود. نیز وجود داشته باشد دستور جلسه.

سکاندار صنعت بیمه با تاکید بر اینکه صنعت بیمه پیچیدگی های خاص خود را دارد، تصریح کرد: ما در حوزه های مختلف از دارو و درمان گرفته تا ثالث و مشکلات مالی فعالیت می کنیم اما خوشبختانه با تجربه همکاران این سیستم راه اندازی شده است. . . که تخلفات را رصد می کند و امکان برخورد با آنها را فراهم می کند.

رئیس کل بیمه مرکزی یکی از چالش های اساسی در این حوزه را افزایش سطح آشنایی مردم با خدمات صنعت بیمه دانست و گفت: در گذشته کارهایی آغاز شده و برنامه هایی را نیز در این زمینه آغاز کرده ایم. این. چارچوب

وی خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم از تجربه جهانی عقب هستیم، درست نیست چرا که در گذشته در خاورمیانه و غرب آسیا فعالیت خوبی داشتیم و اکنون از نظر شاخص ها وضعیت خوبی در منطقه داریم.

مهندس بهزادپور برخی کاستی ها را اذعان کرد و به صراحت گفت: ما به دلایل مختلف از میانگین جهانی عقب هستیم اما همانطور که در برنامه ششم تاکید شده است باید با تمام سرمایه های فنی، علمی و انسانی به جایگاه واقعی خود برسیم.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: وظیفه اصلی صنعت بیمه تامین امنیت روانی مردم و ایجاد آرامش در فعالیت های اقتصادی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح فعالیت های فرهنگ سازی نهاد ناظر بر صنعت بیمه پرداخت و از ادامه کار فرهنگی و برنامه های آموزشی در مدارس خبر داد و گفت: فرهنگ سازی یکی از مشکلات اصلی رسانه هاست. همچنین نقش مهمی در این امر نسبت به صنعت بیمه ایفا می کند و به هدف نهایی افزایش آگاهی عمومی و بهره مندی آحاد مردم از این خدمت نزدیک می شود.

وی با بیان اینکه صنعت بیمه می تواند نقش مهمی در تامین منابع مالی کشورمان داشته باشد، گفت: در دنیا بیمه ها نقش مهمی در کمک به دولت دارند و ما در ایران در برخی زمینه ها به دولت کمک کرده ایم اما این سهم هنوز. خیلی کوچک.

رئیس شورای بزرگ بیمه ادامه داد: برای تغییر این روند باید همه ارکان صنعت بیمه با بستر لازم برای ایفای نقش بیشتر در اقتصاد کلان همراه شوند.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به این سوال که صنعت بیمه در سال تولید بر اساس دانش و اشتغال زایی تا چه اندازه خود را هدف این شعار می داند، اعلام کرد: آینده صنعت بیمه است. راهی جز پیمودن این راه وجود ندارد و باید به هدف والای خود برسیم و از مسیر پروژه های دانش بنیان عبور کنیم.

وی به طرح جدید امسال به عنوان شتاب دهنده توسعه بیمه اشاره کرد و گفت: یکی از طرح ها مربوط به حوادث و خسارات تا سقف ۲۰ میلیون تومان بوده و با همکاری نزدیک پلیس اجرا می شود.

بهزادپور ادامه داد: این پروژه با نام کروکی آنلاین به زودی افتتاح می شود.

رئیس آسورانسی تنگاه در توضیح بیشتر این طرح افزود: برای تصادفات زیر ۲۰ میلیون تومان طرحی اجرا می شود که اطلاعات مربوطه را وارد می کنیم و خسارت آنها را بدون نیاز به بیمه دریافت می کنیم.

وی «کلاهبردار آنلاین» را پروژه بزرگتری دانست که با همکاری پلیس و صنعت بیمه انجام می شود.

لازم به ذکر است در این طرح پلیس اسکیس ها را در محل بارگذاری و برای تمامی مراجع ارسال می کند که علاوه بر صرفه جویی در زمان احتمال کلاهبرداری و تخلف را کاهش می دهد.

وی افزود: در قالب حمایت از تولیدات دانش بنیان نیز برنامه ای داریم که در قالب صندوق، ریسک اولین تولید واحدهای دانش بنیان را کاهش داده و با تضمین فروش محصولات از آنها حمایت می کنیم. . .

رئیس کل بیمه مرکزی درباره وضعیت اخیر استفاده از نسخه الکترونیکی بیمه های تکمیلی مانند بیمه تامین اجتماعی نیز بیان کرد: این یک تکلیف قانونی است که سال هاست بر عهده دستگاه های مختلف بوده اما متاسفانه اجرایی نمی شود. از ابتدای سال کار جدی را تحت عنوان «هاب بیمه های پزشکی» آغاز کرده ایم و به امید خدا با کمک نهادهای مرتبط تا دو ماه آینده موضوعات بیمه ای تکمیلی نیز به سامانه متصل خواهد شد.

بهزادپور ادامه داد: خوشبختانه در حوزه پایلوت شاهد نتایج مثبتی بودیم و به زودی با اتصال به تامین اجتماعی و بیمه سلامت مشکلات مردم این حوزه برطرف می شود.

بهزادپور در خصوص برنامه بلندمدت بیمه مرکزی نیز اعلام کرد: علاوه بر اهداف ۱۵ گانه، توانایی خوبی برای توسعه حوزه زندگی و بیمه اتکایی نیز داریم و با تلاش بیشتر صنعت بیمه اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد. و استفاده از ظرفیت های جدید شرکت در این زمینه.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای سفر اربعین نیز گفت: سهولت و ارزان بودن این سفر در دستور رئیس جمهور توضیح داده شده است که صنعت بیمه هزینه بیمه را با نرخ دو سال قبل در نظر گرفته است و علاوه بر آن. به این کمک از قبل خدمات بیشتری را برای مردم و جماعت حسینی ارائه می کنیم.

لازم به ذکر است مهندس مجید بهزادپور به مناسبت آغاز هفته دولت با هدف تشریح عملکرد و ارائه طرح و برنامه بیمه مرکزی در برنامه صبح بخیر ایران در جمع مردم سخنرانی کرد..