خودروهای لایت ایر که با انرژی خورشیدی بسیار گران هستند تا پایان سال ۲۰۲۲ تولید خواهند شد


استارت‌آپ EV Lightyear این هفته اولین خودروی خورشیدی خود را معرفی کرد، یک سدان شیک به نام Lightyear 0. این شرکت نگاهی به تولید نمونه اولیه Lightfire 0 در سال ۲۰۱۹ به ما داد و در نگاه اول، این مقدار تغییر چندانی نکرده است. این خودرو اساسا یک هیبریدی غیر متعارف با بسته باتری استاندارد ۶۰ کیلووات ساعتی EV و پنل های خورشیدی روی سقف، کاپوت و تهویه است. پانل خورشیدی در Lightyear 0 هر زمان که خودرو در معرض نور خورشید قرار گیرد به طور خودکار شارژ می شود – مهم نیست که در حال پارک یا رانندگی هستید.

سال نوری ۰ به اندازه انرژی خورشیدی انرژی خورشیدی ندارد. برای رانندگی در مسافت های طولانی، وسیله نقلیه باید از ذخیره سازی باتری خود استفاده کند. پنل خورشیدی خودرو می تواند مسافت ۴۴ مایل در روز را در هوای آفتابی پوشش دهد، در حالی که مسافت EV 388 مایل است. اما برای رانندگانی که خیلی کوتاه سفر می‌کنند یا به ندرت به وسیله نقلیه نیاز دارند، Lightyear 0 می‌تواند به آنها اجازه دهد که هزینه بنزین یا سوخت‌گیری را متوقف کنند. این شرکت ادعا می کند افرادی که ۲۲ مایل در روز سفر می کنند می توانند در تابستان هلند دو ماه متوالی Lightyear 0 را بدون نیاز به شارژ مجدد اجرا کنند. رانندگان در هوای آفتابی طولانی تر می توانند مدت زمان بیشتری رانندگی کنند. لایتر بیان می کند که خورشید می تواند بین ۳۷۰۰ تا ۶۸۰۰ مایل در سال صفر سال نوری را فراهم کند.
تبلیغات

توجه به این نکته مهم است که دارندگان Lightyear 0 باید تا زمانی که برای توجیه خرید یک وسیله نقلیه به عنوان یک اقدام صرفه جویی در هزینه، رانندگی کنند. قیمت لایت یر ۰.۲۵۰.۰۰۰ یورو (تقریباً ۲۶۳.۲۶۲ دلار) است و این شرکت تنها قصد دارد ۹۴۶ دستگاه بسازد. اما خودروهای ارزان تری در راه هستند. لایت ایر همچنین اخیراً یک نمونه اولیه خودروی خورشیدی ۳۳۰۰۰ دلاری را معرفی کرد که تا سال ۲۰۲۵ تولید خواهد شد.