داستان کارت احضار بانک چگونه مسدود می شود؟


بانک سامان در اطلاعیه ای هرگونه هک و حمله سایبری به این بانک را تکذیب و دستورات پلیس فتا را دلیل مسدود شدن برخی کارت های بانکی دارای تراکنش های مشکوک عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پس از اعلام چند کاربر در شبکه های اجتماعی مبنی بر ابطال کارت های بانکی مربوط به بانک سامان، روابط عمومی بانک در اطلاعیه ای اعلام کرد که پلیس فتا تمامی بانک ها را موظف به ابطال کارت های بانکی از افرادی که سابقه داشته اند. معاملات مشکوک

روز گذشته یکی از کاربران توییتر از دریافت پیامکی از بانک سامان مبنی بر غیرفعال شدن و باطل شدن کارت بانکی خود خبر داد. به گفته یکی از کاربران، بانک سامان ابتدا در پیامکی از بی اعتبار شدن کارت بانکی این کاربر خبر داد.

این کاربر چند ساعت بعد پیامکی با این متن از بانک سامان دریافت کرد: «با توجه به اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر کارکرد کارت شما در درگاه غیر ایمن و برای حفظ امنیت، کارت شما غیرفعال شده است».
امروز کاربران از ازدحام شعب بانک سامان خبر می دادند و نوشتند: تعداد افرادی که در حال حاضر با کارت خود در شعبه حضور دارند بسیار زیاد شده است.

اگرچه گمانه زنی ها و شایعاتی مبنی بر افشای اطلاعات کارت های متعلق به بانک سامان در فضای مجازی وجود دارد و این موضوع از سوی کاربران به عنوان دلیل ابطال کارت بانکی عنوان شده است؛ اما بانک سامان در اطلاعیه خود علت تراکنش مشکوک برخی از کاربران را اعلام کرد و دستور فتا مبنی بر ابطال کارت های بانکی را تلاشی برای حفظ امنیت کاربران و مشتریان عنوان کرد.

در متن اطلاعیه احضار بانک آمده است:

پس از اطلاع رسانی پیامکی به تعداد محدودی از مشتریان مبنی بر ابطال کارت بانکی، این اقدام به دلیل ایمن نبودن استفاده از این کارت ها در بنادر و پایانه ها و احتمال سوء استفاده از کارت های مشتریان و سفارشات فتا صورت گرفت. .

در این اطلاعیه تاکید شده است که اقدام به منظور حفظ منافع مادی مشتریان بدون هیچ گونه نگرانی صورت گرفته و مشتریان می توانند در اسرع وقت کارت های جدید را از طریق شعبه حضوری و یا از طریق اپلیکیشن موبایل دریافت کنند. شخص

همچنین در این اطلاعیه هرگونه شایعه و سایر اطلاعات در مورد هک یا حملات سایبری به هیچ وجه رد شده و بانک سامان تایید می کند که از شایعات در این زمینه شکایت خواهد کرد.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که اوایل هفته جاری بانک مرکزی اعلام کرد که سیستم های بانکی (مانند اینترنت بانک و موبایل بانک) را برای استفاده ایرانیان خارج از کشور به منظور جلوگیری از حملات سایبری غیرفعال کرده است.

لینک کوتاهاین لینک کپی شد!