درخواست تایید مرخصی استحقاقی ۳ روزه مخصوص بانوانبه گزارش خبرآنلاین، متن نامه درج شده در سایت کمپین به این شرح است: «به دلیل عوامل طبیعی که خداوند متعال برای زنان ایجاد کرده است، همه زنان جهان ۳ تا ۸ روز در ماه قاعدگی دارند. برای آمادگی ماهانه. هر زنی آماده باردار شدن و مادر شدن است. بر کسی پوشیده نیست که علائم قاعدگی بسیار دردناک هستند. بسیاری از زنان می توانند ماه ها سندرم درد پیش از قاعدگی را تجربه کنند که باعث خستگی آنها از کار در محل کار می شود، اما با توجه به شرایط کاری، چاره ای جز کار کردن ندارند.
بر این اساس از مؤسسات درخواست می شود برای زنانی که در دوره قاعدگی کار می کنند ۳ روز مرخصی با حقوق در نظر بگیرند، زیرا ۳ روز اول بسیار سخت و طاقت فرسا است و زنان در این مدت نیاز به استراحت روی زمین دارند.
استراحت نکردن و کار نکردن در آن زمان زنان را بسیار خسته و فرسوده می کند.
به دلیل تابوی قاعدگی در ایران، اکثر خانم ها به دلیل حیا و عفت نمی توانند این موضوع را به کارفرمای خود مطرح کنند و مرخصی بگیرند. این موضوع باعث می‌شود یک زن سرپرست خانوار که نیاز مالی شدیدی نیز دارد، تمایلی به مرخصی نداشته باشد، زیرا برای کسب درآمد باید برای خانواده و فرزندان خود کار کند.
از نهادهای ذیربط تقاضا داریم به این امر اهتمام ورزند تا بانوان بزرگوار و مقدس کشورمان سه روز اول قاعدگی را که بسیار سخت است در مکانی امن بر روی زمین بگذرانند.

بیشتر بخوانید:

تصویب مرخصی ویژه زنان در چین

من هستم