درهای سازمان سینمایی به روی همه سینماگران خوش ذوق باز است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، متن پیام محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به مناسبت روز ملی سینما به شرح زیر است:
روز ملی سینما یادآور ظرفیت عمیق صنعت رسانه-سینما برای ارتقای توسعه کشور و تعالی مردم و نمادی از رهنمودهای معروف مقام معظم رهبری است که سینما و سینماگران کلید آن هستند. پیشرفت این سرزمین و قطعاً همه تلاش ها و برنامه ریزی ها باید باشد.
روز ملی سینما نه تنها در تقویم فرهنگی ایران اسلامی، بلکه در قلب ما جایگاه ویژه ای دارد. لذا این روز بزرگ را به خانواده بزرگ و فرهیخته سینمای ایران تبریک می گویم.
آنچه در سال گذشته به دست آمده است، گام های استقرار توسعه پایدار در سه ضلع «قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری» برای رونق و احیای سینما، تولید و اکران فیلم و تقویت فرآیند کیفی و رشد اجتماعی است. از سینما ما سعی کرده‌ایم از قلب سینما محافظت کنیم و نه تنها برخی از مزایای ویژه هدایا، روابط و امکانات آن را حفظ کنیم.
دولت سیزدهم یک دولت انقلابی و دولتی برخاسته از مردم است. اساس تلاش و دغدغه ما این است که فاصله ای را که بین جامعه و سینما وجود دارد، پر کنیم. کرونا این شکاف مادی و معنوی را بیشتر می‌کند و تلاش می‌کنیم بر آن غلبه کنیم. اگرچه هنوز مشکلات و موانعی برای تحقق برنامه هایمان وجود دارد، اما خانواده سینمای ما متوجه می شوند که در پرتو همدلی و همگرایی می توانیم در جهت اهداف متعالی و برنامه های بزرگ خود گام برداریم.
سازمان سینمایی امروز نماینده همه کسانی است که به فرهنگ، هویت ملی و اسلامی و عزت اجتماعی اهمیت می دهند. خانواده سینما قطبه دلسوز دولت فرهنگی هستند و ترجیح می دهند در محیطی حرفه ای و آرام کار کنند. روز ملی سینما فرصت مغتنمی برای حمایت از هنرمندانی است که با وجود انتقاد از موقعیت های مختلف تشنه فعالیت هنری هستند. باید بدانیم که درهای سازمان سینمایی به روی هنرمندان، سینماگران خوش ذوق و همه سینماگرانی که در این سرزمین هستند و خود را جدا از این فرهنگ ایرانی-اسلامی نمی دانند باز است. ما قول داده ایم که خادم سینمای شریف ایران باشیم و به این عهد وفا خواهیم کرد.
تعامل با رسانه ها و استقبال از نقد درست و منصفانه رویکردی است که فراموش نکرده ام و نخواهم کرد. و می دانم که رشد سینما بدون رسانه های پرسشگر و منتقد و دلسوز امکان پذیر نیست.
همه شما دوستان و رفقا می دانید که اراده سازمان سینمایی قانون گرایی، گسترش عدالت فرهنگی و رشد و اعتلای اجتماعی سینماست. اعتلای سینما به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نهادهای اجتماعی در جامعه امروز، جنبش مخاطب، گشودن ظرفیت های جدید در عرصه ملی و بین المللی، توسعه زیرساخت های سینمایی در شهرهای مختلف، استعدادیابی، احیای سینمای استان و کمک به همه جوانان. و عاشقان سینمای ایران در برنامه ها و رویدادهای فرهنگی آرزویی است که در این سال مقدمات آن فراهم شده و بیش از هر زمان دیگری دست یافتنی به نظر می رسد.
روز ملی سینما بار دیگر یادآوری می کند که این هنر گرانبها، در حال تحول و توسعه در مسیر رشد و توسعه است و گشایش ظرفیت های جدید ملی و بین المللی در پرتو همگرایی و پرهیز از کشمکش های درون صنفی برای گام برداشتن اجتناب ناپذیر است. به افق های بزرگ دستیابی به سینمای قوی و جهانی و روند توسعه پایدار با همفکری و تغییر ساختار و پرهیز از حواشی و کشمکش های بیهوده – که متعلق به همه دوران هاست و فواید گروه در آن است – با همگرایی و هم افزایی قابل انجام است.
روز ملی سینما، سالروز تولد سید مرتضی آوینی، شهید قلم، فرصتی است برای قدردانی از میراث والایی که در بستر انقلاب اسلامی رشد و شکوفا شد و دستاوردها و افتخارات بیشماری را برای این کشور به ارمغان آورد. امروز ضمن قدردانی از همه سینماگران – از پیشکسوتان تا جوانان – و با تکیه بر این میراث که عصاره همه مصائب، تلاش ها و تلاش های سینماگران خلاق و نجیب سینمای ایران اسلامی است، گامی رو به جلو برداشته ایم.