دومین مراسم «از نوادگان قلم» در بوشهر برگزار شدگزارش آژانس کتاب ایران (ایبنا) بوشهر به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی استان بوشهر، آیین «از قلم» با حضور حیدر راهب مدیرکل کتابخانه عمومی استان بوشهر، سمیه رسولی مدیرکل کانون پرورش فکری برای کودکان. و نوجوانان، نرگس صداقت، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی واحد بوشهر، محمدحسین زندویان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مجید عابد، دبیر شعر و کانون ادبی آفتاب. و جمعی از نویسندگان و شاعران، چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ در کتابخانه عمومی مصلحیان بوشهر برگزار شد.

حیدر راهب مدیرکل کتابخانه عمومی دولتی استان بوشهر در بخش اول این آیین گفت: برنامه «از نوادگان قلم» با هدف تجلیل و تجلیل از نویسندگان بومی یکی از آثار ارزشمندی است که توسط این نهاد برگزار می شود. . کتابخانه عمومی دولتی هر سال

وی افزود: در دومین دوره کتاب «از اولاد کلام» به مناسبت گرامیداشت روز کلام و روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، تلاش حجت‌الاسلام علی آرمین در خلق ۷ اثر فاخر خواهد بود. قدردانی.

راهب با اشاره به انتخاب دکتر عبدالکریم مشایخی در سال گذشته در اولین دوره این رویداد فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، تجلیل از نویسندگان و تلاش های این حوزه را واجب می دانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر ادامه داد: متأسفانه با وجود اینکه توفیق حجت الاسلام آرمین در عرصه نویسندگی حاصل شده است، اما نام ایشان در استان بوشهر شناخته شده نیست و این یکی از نقاط ضعف ماست که این گونه نویسندگان. ندارد. به جامعه کتابخوانی استان معرفی شده است و خواستار آن است که در معرفی آن از تمامی قابلیت های موجود استفاده شود.

وی با تایید اینکه حجت الاسلام علی آرمین از معدود نویسندگان استان بوشهر است که آثار فاخری در حوزه کودک و نوجوان دارد، تصریح کرد: برگزاری این برنامه نقطه شروعی برای معرفی و استفاده از ظرفیت نویسنده است. حوزه فرهنگ استانی کتابداران استانی باید از همه ابزارهای موجود برای ترویج آثار این نویسندگان محلی استفاده کنند.

راهب با اشاره به اینکه چنین ابزار هنری به ویژه هنر قصه گویی وجود ندارد که بتواند در اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی به نسل های کودک و نوجوان موثر باشد، می افزاید: اگرچه آرمین حجت الاسلام نیز به عنوان در برنامه استانی «از قلم» قم تجلیل شد. اما خوشبختانه این افتخار نصیب استان بوشهر شد تا بتوانیم قدردان زحمات در عرصه نویسندگی باشیم.

مدیرکل کتابخانه استان در پایان سخنان خود یادآور شد: مشاهیرانی چون نادر مهدوی، علیرضا ماهینی، غضنفرالسلطنه برازجانی و محمدباقرخان تنگستانی در استان بوشهر زندگی می کنند که زندگی گرانبهای آنها می تواند موضوع جذابی باشد. ایجاد کردن. داستان.

نرگس صداقت، مدیر اسناد کتابخانه ملی بوشهر نیز در این مراسم بیان کرد: پیوند هنر و دین می تواند تحولی در انتقال مفهوم دین به افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان باشد.

همچنین سامیه رسولی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با اعلام حمایت از آثار حجت الاسلام علی آرمین، آمادگی این اداره کل را برای معرفی این آثار نویسندگان در حوزه کودک و نوجوان از طریق تمامی مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان

در قسمت بعدی این آیین، محمدحسین زندویان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز حمایت همه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را از حجت‌الاسلام اعلام کرد. اسلام علی آرمین: همبستگی و دوستی دو نهاد فرهنگی کتابخانه عمومی و فرهنگ و استان ارشاد می تواند پل محکمی در راستای اعتلای فرهنگ و هنر استان باشد.

در ادامه حجت الاسلام علی آرمین، نویسنده بوشهری و برگزیده دومین دوره «نوادگان پنا» در استان بوشهر، با تقدیر از نگرش مثبت متولیان فرهنگی استان نسبت به ایشان و آثار ایشان، اظهار داشت: حاضرم تمام علمی خود را به اشتراک بگذارم. تجارب و دانش برای حفظ فرهنگ بوشهر.

وی افزود: اکنون در آموزشگاه داستان نویسی مجازی همدستان با مدیر آژانس ادبی پینو به رشته نویسندگی علاقه دارم.

این نویسنده بوشهری در معرفی آثار خود گفت: رمان «از طرف یونس» (بزرگسالان) از شهر ادب. «طنز شهاب» (بزرگسال)، «من پاراموتور پرواز را دوست دارم» (نوجوان)، رمان «کریستال و فرش پرنده» (کودک) و کتاب داستان «چه کسی زن نارنجی را ناراحت کرد» (کودک) از انتشارات جمکران. رمان «به جز تو در برمودا کیست» (نوجوان) از انتشارات مهرستان و مجموعه داستان کوتاه «به محمد» از انتشارات کتابستان معرفت از جمله آثاری هستند که تا به امروز منتشر شده اند.

مجید عابدی، دبیر مجمع ادبی آفتاب استان بوشهر نیز در پایان دومین مراسم «از خط قلم» درباره دومین سال فعالیت این مجمع ادبی بیان کرد: برنامه هایی چون راویان بلداگی، بزرگداشت روز سعدی، تریبون ادبی آینده (ویژه کودکان و نوجوانان) و ویژه برنامه آیین های شعری در ماه محرم از برنامه های شاخص این گردهمایی در سال گذشته بود.

وی ادامه داد: بیش از دو سال از افتتاح این نشست که در سال ۱۳۷۸ با حضور مجازی علیرضا قزوه شاعر برجسته کشور و نغمه مشاور نظامی و دبیر ادبی برگزار شد، می گذرد. حلقه کتابخانه های عمومی کشور خوشبختانه این محفل ادبی به صورت منظم و منظم روزهای سه شنبه در کتابخانه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

عابدی یادآور می شود: این حلقه با ظرفیتی که دارد می تواند در معرفی شعر، هنر و ادبیات و توانمندی هایی که در این زمینه وجود دارد پیشرو باشد.

یادآور شد: در پایان مراسم «از نوادگان قلم» با تجلیل از حجت الاسلام علی آرمین، استاد مدرسه و دانشگاه و نویسنده بوشهری، با اهدای لوح سپاس از زحمات مجید عابدی به عنوان مجری و منصور میگلی به عنوان سرپرست باشگاه ادبیات شعر و اشعه خورشید استان بوشهر.