«دونده» پس از ۳۸ سال روی پرده می رود/ اکران ویژه در آمریکا – تئاتر آنلاین


سینماهای آمریکا شاهد اکران مجدد فیلم سینمایی «دونده» ساخته امیر نادری خواهند بود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از یاهو نیوز، فیلم سینمایی «دونده» به کارگردانی امیر نادری محصول سال ۸۴ که در آن از بازی مجید نیرومند به عنوان یکی از بهترین بازی های کودک تاریخ سینما یاد شده، بار دیگر به نمایش درمی آید. . .

نسخه بازسازی شده این فیلم قرار است در تاریخ ۲۸ اکتبر در انجمن فیلم های سینمایی آمریکا نمایش داده شود و تا ۱۰ نوامبر ادامه خواهد داشت. پرده بنابراین امیر نادری و مجید نیرومند نیز در این اکران حضور خواهند داشت.

«دونده» داستان یتیمی ۱۱ ساله با بازی مجید نیرومند است که به تنهایی روی یک تانکر متروکه در شهر بندری آبادان زندگی می کند و با فروش آب، صیقل دادن کفش های مردم و غواصی برای بازیابی خالی ها امرار معاش می کند. بطری ها او مجبور بود قلدری بزرگسالان و سایر کودکانی را که از او بزرگتر بودند تحمل کند، اما لذت را از دویدن مداوم و رویای کشتی های باری و هواپیماهای در حال پرواز می دید.

این فیلم را می توان با فیلم هایی مثل «واکسی» و «دزد دوچرخه» مقایسه کرد. ویتوریو یک لحظه“فراموش شده” نوشته لوئیس بونوئل و “۴۰۰ بازدید” فرانسوا تروفو ماجراهای دوران کودکی با عناصر است نئورئالیست این نشان دهنده فیلمی است که برای اولین بار در جشنواره های فیلم ونیز و لندن به نمایش درآمد، تا سال ۱۹۹۱ در آمریکا اکران نشد.

نادری که متولد آبادان است، کار خود را با عکاسی سینمای ایرانی آغاز کرد و اولین فیلم بلند خود را در سال ۱۳۵۰ با نام «مبارک رفیق» تجربه کرد. «صبر» در سال ۱۳۵۳ و ساخت «آب، باد، خاک». ۱۹۸۹ فیلم های دیگر قبل از نقل مکان به نیویورک در سال ۱۹۹۰. “منهتن بر اساس اعداد”، “ABT… منهتن، ماراتن، دیوار صدا ووگاس: بر اساس یک داستان واقعی” و “زمان» دیگر فیلم های او هستند.