دو پیش بینی جالب از قیمت سکه در هفته آینده/ باید منتظر سقوط قیمت سکه به زیر کانال ۱۰ میلیون تومان باشیم؟به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازار سکه هفته پر نوسانی را پشت سر گذاشت. منحنی قیمت در هفته گذشته نشان می دهد که قیمت سکه امامی وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد و به کانال ۱۳ میلیون تومان بازگشت.

هم اکنون هر قطعه سکه امامی ۱۳ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان در بازار معامله می شود. در شرایطی است که در ۱۰ شهریور با قیمت ۱۳ میلیون و ۶۸۲ هزار تومان به فروش می رسد. به این معنی که هر قطعه سکه امامی طی هفته گذشته ۲۹۷ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

این در حالی است که گزارش ها حاکی از آن است که حباب سکه امامی به یک میلیون و ۷۰۸ هزار تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت دلار در بازار/ معامله گران مراقب باشند

پیام جدید مذاکرات برجام کانال را به بازار ارز/دلار تغییر داد

بازار سکه در هفته آینده چگونه خواهد بود؟

اما بازار سکه در هفته های آینده چگونه خواهد بود؟ فعالان بازار پیش بینی می کنند قیمت ارز، طلا و سکه در روزهای آینده با توجه به توقف مذاکرات هسته ای و بسته شدن بازارهای جهانی حداقل تا روز دوشنبه تغییر محسوسی نداشته باشد.

به گفته آنها احتمالا از روز دوشنبه با توجه به تغییرات قیمت جهانی هر اونس طلا و سیاست هایی که اعلام خواهد شد و همچنین تغییرات قیمت ارز شاهد واکنش بازار طلا و سکه خواهیم بود. کشور

آیا امکان دارد قیمت سکه به زیر ۱۰ میلیون تومان برسد؟

در این میان ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در تازه ترین اظهار نظر خود درباره اینکه آیا در صورت حاکم شدن آرامش در بازار احتمال کاهش قیمت سکه به ۱۰ میلیون تومان وجود دارد، گفت: فکر کنید این اتفاق می افتد. به این دلیل است که همانطور که گفتم نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر نرخ سکه دارد و اگر سقف قیمت دلار در بودجه بالای ۲۰ هزار تومان باشد، اگر نرخ دلار به زیر ۲۰ هزار تومان برسد، دولت ضرر می کند. .

وی به ایسنا گفت: از سوی دیگر قیمت در بازار سکه با همین عدد بالای ۱۱ و ۱۲ میلیون تومان ثابت شده است. اگر نرخ تا ۱۰ میلیون تومان یا کمتر باشد زمان و ثبات در مسائل اقتصادی می خواهد.

۲۲۳۲۲۵