رستوران سیار و کارآفرینان موفق فردا


امروزه رستوران های سیار در شهر و پارک های جامعه ما بیشتر از گذشته به چشم می خورد. در این میان برنامه ریزی بودجه و انتخاب خودرو مناسب و به عبارتی طراحی خودرو بر اساس نوع غذا و محل استقرار و فروش و … نقش بسزایی در درآمدزایی دارد.

ماشین‌ها و لباس‌های رستوران سیار که به دنبال کارآفرینی و مسئولیت بخشی از نیازهای صنایع غذایی هستند. البته بهترین تجربه صرف غذا تنها به رستوران های شیک و غذاهای گران قیمت محدود نمی شود، بلکه گاهی اوقات ایستادن در مقابل یک اغذیه فروشی معروف به رستوران سیار با ده ها نفر در صف انتظار می تواند برای شما یک تجربه سرگرم کننده باشد. خوردن همبرگر، هات داگ و حتی فلافل در گوشه خیابان می تواند از بسیاری از رستوران های فانتزی چند ستاره خوشمزه تر باشد. البته بسیاری از افراد از لذت بردن از این سبک غذا منع می شوند و در طول عمر خود یک بار به آن دست نزده اند. جالب است بدانید که کنفرانسی بین المللی با همین نام وجود دارد و هر ساله در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود که در آن هزاران سرآشپز از سراسر جهان در کشور میزبان گرد هم می آیند و بهترین غذاهای خیابانی را طبخ می کنند. به مدت ۵ روز و ارائه البته پیام اصلی این جشنواره این است که غذای خوب لازم نیست گران باشد، ماشین های مجهز به آشپزخانه و یخچال اغلب با رنگ های جذاب با همکاری چند جوان با انگیزه سرو می شود.

در هر صورت، جالب ترین قسمت شب در شهر شلوغ، خیابان های شلوغ و پر از میزهای غذاخوری است که تا دیروقت سرو می کنند. در این میان، گروه هایی که مواد غذایی تازه و تهیه شده از محصولات تازه یا غذاهای جدید با ایده های جدید تهیه می کنند، قطعاً مسیر درستی را طی کرده اند و می توانند مانند سایر کسب و کارهای موفق دنیا، مسیر موفقی را طی کنند. البته این کار با تمام محدودیت ها و سختی هایی که پیش خواهد آمد مزایای بی نظیری دارد.

ماشین ها و رستوران های سیار
ماشین ها و رستوران های سیار

دستگاه های فروش غذا هزینه های معمولی رستوران مانند اجاره را ندارند و نیازی به ارائه دهنده خدمات در سالن پذیرایی رستوران ندارند. بنابراین بسیاری از کارآفرینان جوان با توجه به موقعیت مکانی گران رستوران، یک ماشین حمل غذا را برای تجارت خود انتخاب می کنند. بدون شک ریسک راه اندازی رستوران با آشپزخانه سیار کمتر از نمونه های دیگر است. برای موفقیت در این شغل نیاز به خلاقیت و نوآوری در آشپزی دارید تا بتوانید غذاهای خوشمزه و جالبی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. البته به یاد داشته باشید که برای داشتن یک کسب و کار موفق در فروش غذای موبایلی، شبکه های اجتماعی برای اطلاع مشتریان از مکان، زمان و غذای روز ضروری است.

آنچه مسلم است این است که بسیاری از شیرینی‌فروشی‌ها و رستوران‌های معروف دنیا از آشپزخانه‌های ساده خانگی شروع می‌کنند که در صورت فروش خوب به سرعت گسترش می‌یابند. محبوبیت رمز موفقیت کامیون های سیار مواد غذایی است که البته علاوه بر حفظ کیفیت خدمات غذایی و اماکن تجاری، برای یافتن طرفداران وفادار نیز شرط است. به هر حال این وانت یا کامیون کوچک سیار غذا، یک تجارت کوچک است که طرفداران زیادی را به خود جذب می کند و برای خود و خانواده شان درآمد کسب می کند.

اگر بودجه محدودی دارید یا می خواهید یک رستوران کوچک راه اندازی کنید، زمینه ماشین سیار انتخاب خوبی است. فقط به یاد داشته باشید که کارآفرینان موفق با قدم های کوچک قدم های بزرگ برمی دارند. همین کافی است تا اصل اول تولید غذای خوشمزه و با کیفیت را برای کار در صنایع غذایی به خاطر بسپاریم.

اکبرزاده – کارشناس اجتماعی