رمزارز لونا چگونه ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داد؟


نقش صرافی بایننس در پاییز لونا چیست؟

سقوط ناگهانی و غیرقابل پیش بینی رمز لونا باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی نیز موجی از ناباوری نسبت به آینده سرمایه گذاری و سود در این بازارها ایجاد کند. حال سوال اینجاست که چه بلایی سر لونا آمد که ناگهان ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داد و تقریباً بی ارزش شد؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، یکی از پیام هایی که در هفته های گذشته بارها در شبکه های اجتماعی فارسی زبان منتشر شد، اظهار نظر کاربران درباره لونا درباره ارز دیجیتال بود.

یکی از این پیام ها ماجرای کاربری است که با سقوط ارز لونا حدود ۱۰۰ میلیون تومان از سرمایه خود را از دست داده است. دستگاه های دیجیتال با سرعت به فرش تاج و تخت می رسند.

کاربر با تعجب از پشتیبانی سایت صرافی ارز دیجیتال پرسید که چه مشکلات نرم افزاری با نمایش ارزش حساب و سکه های لونا در سایت تقریبا صفر است!

لونا چی شد؟

البته ماجرای کاربران ناباوری که به دلیل سقوط رمز ارز لونا سرمایه خود را از دست داده اند به سرمایه گذاران نگون بخت ایرانی مربوط نمی شود و در آمریکا بسیاری از افراد با استفاده یا بدون استفاده تمام دارایی های خود را از دست می دهند. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال لونا داده شده است.

حال سوال اینجاست که چه بلایی سر لونا آمد که ناگهان ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داد و تقریباً بی ارزش شد؟ و آیا سایر سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال باید نگران باشند که این اتفاق برای سرمایه و دارایی یک شبه بیفتد؟

رمز لونا قربانی شماست

در وهله اول، لازم به ذکر است که یکی از دلایل سقوط لونا این بود که سرنوشت رمز ارز به غیرمتمرکز شدن استیبل کوین گره خورده بود.

سکه‌های پایدار به ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شوند که ارزش آن‌ها با قیمت سایر دارایی‌ها، مانند ارزش سابق دلار و ارز رایج که توسط طلا تعیین می‌شد، تعیین می‌شود.

از آنجایی که StableQueen برای تمرکززدایی و کاهش رقابت در پروتکل های بلاک چین سنتی طراحی شده است، به آن تمرکز زدایی نیز می گویند.

در واقع، در اکوسیستم ترا، ارز لونا به عنوان ستون فقرات و وثیقه برای ارز خانواده ترا استفاده می شود، بنابراین هر زمان که ارزش سکه استیبل ترا کاهش یابد، با خرج کردن، قیمت به تعادل می رسد یا به آن لونا سوزان می گویند. واحد پول.

از سوی دیگر، هر زمان که ارزش موجودی سکه باثبات افزایش یابد، قرار است مقداری ارز لونا تولید شود تا قیمت ها به سطح تعادل بازگردند.

طبیعی است که با کاهش قیمت مجموعه ارز دیجیتال ترا، در روزهای کنونی روند برگشت ناپذیری از سوزاندن ارز لونا برای بازگشت قیمت به حالت تعادل آغاز شده است، روندی که نه تنها باعث افزایش قیمت این باثبات می شود. سکه اما باعث شد لونا وقتی قیمتش به صفر رسید باید تو بازار بسوزه.

چگونه لونا قربانی می شود تا از کاهش قیمت شما جلوگیری کند

نگاهی بهتر به آمار نشان می دهد که چگونه لونا قربانی جلوگیری از کاهش قیمت شده است. قبل از سقوط شدید لونا، نرخ ارز لونا حدود ۳۴۵ میلیون دلار بود، اما این رقم در ۱۲ می ۳.۴۷۰ میلیارد دلار و در روز بعد ۶.۵ میلیارد دلار گزارش شد.

تعداد توکن های لونا در چند روز اخیر به قدری زیاد شده است که حتی اقداماتی مانند خرید بیت کوین نیز کمکی به ذخیره این کدهای ارزی نمی کند و این پول دیجیتال را از ورطه نابودی بیرون نمی کشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تسریع روند نزولی لونا شد، توقف عرضه ارز توسط صرافی دیجیتال بایننس بود.

لونا، موسس لونا، سعی کرد این رمز ارز را ذخیره کند، اگرچه می توانستند به طور موقت قیمت لونا را به ۴ دلار و ۴۶ سنت افزایش دهند، اما این افزایش قیمت مقطعی کوتاه مدت بود و در ۱۹ می. یک سانت افتاد پایین

برخی از تحلیلگران بازار بر این باورند که پس از اینکه Do Quan و بنیاد حفاظت از Luna برای تقویت ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد دلار بیت کوین خریدند، به طور ناخواسته حکمی را برای کشتن ارزهای دیجیتال Luna امضا کردند.

به دلیل تمرین و شرایط مساعد بازار ارزهای دیجیتال، دو کوان و همکارانش مجبور شدند مقادیر زیادی از بیت کوین های خود را بفروشند تا آنها را ذخیره کنند و در نتیجه عرضه بیت کوین را افزایش دهند. عوامل کاهش قیمت بیت کوین در بازار

کاهش قیمت بیت کوین به عنوان یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال، تاثیری دومینویی بر کاهش قیمت سایر ارزهای دیجیتال دارد و لونا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

پس از کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار در آخرین روز ماه می، مشخص شد که تیم حفاظتی Luna برای حفظ ارزش این ارز، بیش از ۸۰۰۰۰ بیت کوین را برای فروش در بازار عرضه کرده است. یکی از مهمترین عوامل عدم تعادل قیمت ها در بازار است.

تاثیر سقز لونا بر سرمایه گذاران ایرانی

به گزارش فینوپیا، سقوط ناگهانی و غیرقابل پیش بینی این ارزهای رمزپایه به بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی نیز آسیب رساند و موجی از ناباوری نسبت به آینده سرمایه گذاری و سودآوری این بازار را ایجاد کرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، سقوط به قدری غافلگیرکننده بود که در روزهای اولیه، حتی برای کسانی که تقریباً تمام سرمایه خود را به ارز لونا از دست داده بودند، باورش سخت بود.

کاهش قیمت لونا ضربه سختی به سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال در ایران بود تا با احتیاط بیشتری نسبت به هزینه ها و منافع اقدامات خود اقدام کنند و قبل از ورود به بازار، حتما در این بازار سرمایه گذاری کنند. دانش فنی آنها از نحوه عملکرد بازار پول. دیجیتال را بهبود ببخشید تا دید دقیق تری از این فعالیت ها و تعاملات با سرعت بازار داشته باشید.

البته نباید فراموش کرد که کاهش قیمت جزء لاینفک سرمایه گذاری در بازارهای مالی است و کاهش قیمت در هر بازاری ممکن است رخ دهد.

بنابراین باید اذعان کنیم که خطرات و منافع بخش جدایی ناپذیر هر سرمایه گذاری، هم در بازارهای سنتی و هم در بازارهای ارز دیجیتال است.