“رومئو و ژولیت” در محراب شکسپیر می گذرد / تراژدی به کمدی تبدیل می شود – تئاتر آنلاین


شهروز دل افکار کارگردان «رومئو و ژولیت» با اشاره به کمدی این درام از نحوه تهیه این نمایش در طول سال می گوید.

شهروز دل افکار کارگردان نمایش «رومئو و ژولیت» درباره اجرای این درام به تئاتر آنلاین گفت: از ۲۱ خرداد نمایش «رومئو و ژولیت» را که اقتباسی از نمایشنامه ویلیام شکسپیر است روی صحنه بردم. در تئاتر محراب این محصول یک کارگاه بازیگری است که سال گذشته برگزار کردم و هنرجویان یک سال است که کار می کنند.

وی درباره تفاوت اجرا با نمایشی که هستی حسینی و توسط همین نویسنده روی صحنه رفته بود، توضیح می دهد: باقر سروش هر چند نویسنده هر دو نمایشنامه بود، اما اجرا با اجرای هستی حسینی بود که مصطفی کوشکی تهیه کنندگی و طراحی آن را بر عهده داشت. در تئاتر مستقل تهران.. رفتن روی صحنه متفاوت است. باقر سروش، نمایشنامه‌نویس، متن خود را بازنویسی کرده است به هر حال داستان رومئو و ژولیت روایت می شود اما یک نمایش فضایی کمدی دارد و این بار هیچ تراژدی انجام نمی شود.

افکار قلبی در مورد انتخاب تالار محراب برای کارایی وی گفت: تالار محراب تئاتر استانداری است که امکانات خوبی دارد اما متأسفانه در حد مطلوب عمل نمی کند. برای این اجرا از تمام فضا و امکانات سالن حتی فضای پشت سالن استفاده کردیم سکو در این کار نیز بوده اند. مهرداد کوروش نیا مدیر سالن نیز مرا تشویق به اجرای تالار محراب کرد که پذیرفتم. هدف من از اجرای این نمایش همکاری با هنرجویانی است که تا به حال روی صحنه نرفته اند و برای آماده سازی آنها یک سال زمان نیاز است اما می توانم قول بدهم که این گروه اجرا داشته باشد. بسیار جوان این حرفه ای و بی عیب است زیرا آنها برای کار خود سخت کار کرده اند و توانسته اند در اولین تجربه گلیم خود را از آب بیرون بکشند.

بازیگر سریال قورباغه در پایان سخنان خود گفت: بعد از نمایشخودکار سائورونمن هیچ کاری نکردم و وقتم را برای آموزش این دانش آموزان تلف کردم. در واقع ۵-۶ ماه تمرین و ۷-۸ ماه را صرف بازی می کنم. کار به طور مختصر آموزش داده می شود و اجراهای دلنشینی با هماهنگی گروه موسیقی شکل می گیرد. به طور کلی نشان می دهد که زمان زیادی برای تمرین و آمادگی لازم است آنها را بسازید زمان می برد، آنها بیشتر از اینکه فقط یک یا دو ماه تمرین کنیم به قلب من می نشینند، زیرا با تمرین طولانی مدت عملکرد بیشتری را می بینیم و با کیفیت بالا ما خواهیم کرد.

کنسرت درام «رومئو و ژولیت» به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی و تهیه کنندگی آن ساخته شده است شهروز دل افکار از ۲۱ خرداد تا ۲۰ تیرماه ساعت ۱۹:۳۰ در تالار محراب به روی صحنه می رود.

بازیگران درام (به ترتیب حروف الفبا) شهرزاد احمدی، تینا اسدی، سودا با ابرو، مینا بااغر، محمدامین پهلوان، اسحق هستند. اثباتمریم حسنلو، پیام حق نژاد، حمیدرضا دادار، فرخنده دریایی، میلاد دوران، سمانه رستمی، صابر رضایی، امیرحسین ریحانی، ماهان زارعی، سیمین سخایی، فرهان شجاعی، مهدیه شکوری، علیرضا عباسی موگ خزائلیحنانه علیپور، نرگس غلامی، پرستو غلامی، مجید قادری، امیرحسین قلی پور، فهیمه موسوی یارکی، ابوذر موسوی بیدلی، غزاله محرابی، حدیثه محموداف، نیکا ملک مطیعی، ایمان نجفی، محمود هاشمی، امید هاشمی، بازیگران جوان: وین احمدی.

بهرنگ عباسپور آهنگساز و نمایشنامه نویس و نوازنده این کنسرت نیز می باشد یانوکاسه تبت: علی فلاح، شیپور، آخن، دیجریدو، تکان دهنده: محمدحسین بیات، ویولن، آخن، ملودیکا: ارشیا ارالحسینی، هونگدرام، ویولن سل: مهران محمودخانی، گیتار الکتریک: امین عسگری.