روند نزولی طلا و سکه / رکود دلار در کانال های ۲۹ و ۳۰ هزار تومان


قیمت طلا و سکه در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ کاهش یافت. بازار دلار در کانال ۲۹ و ۳۰ هزار تومان در نوسان است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، طلا و سکه امروز در بازارهای مختلف دچار نوسان شد. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران در زمان تنظیم این خبر از کاهش قیمت طلا خبر داده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم اکنون یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۹۸۲ تومان معامله می شود. این رقم نسبت به روز گذشته تقریباً پنج هزار تومان است. طلا دیروز روند صعودی داشت و در این منبع به محدوده یک میلیون و ۲۷۷ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید نیز در این زمان کاهش یافته و به قیمت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ نسبت به روز گذشته حدود ۹۲ هزار تومان کاهش داشته است. روند قیمت سکه امامی دیروز افزایش یافت و به گفته این منبع به ۱۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون کاهش یافته و به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. این عدد تقریباً ۱۲۷ هزار تومان کمتر از روز گذشته است. سکه بهار آزادی در روز گذشته روند نزولی در این منبع داشت و به حدود ۱۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

روند نزولی قیمت

شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز نیز اعلام کرد که قیمت هر گرم طلا در زمان تنظیم این گزارش به یک میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۰۰ تومان کاهش یافته است. حدود ۵۱۰۰ تومان کمتر از روز گذشته. طلا دیروز روند صعودی داشت و به یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

همچنین این منبع اعلام کرد که قیمت تک سکه طرح جدید (امامی) در زمان نگارش این خبر به حدود ۱۳ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان کاهش یافته است. این عدد تقریباً ۵۵ هزار تومان کمتر از روز گذشته است. سکه امامی دیروز افزایش یافت و ۱۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان معامله شد.

سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در زمان انتشار این خبر کاهش یافت و ۱۳ میلیون و ۳۲۴ هزار تومان معامله شد. این رقم نسبت به روز گذشته تقریباً ۵۱ هزار تومان است. دیروز قیمت سکه بهار آزادی در این مبدا افزایش یافت و به ۱۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسید.

به گفته برخی سایت ها، نرخ اونس جهانی در زمان نگارش این خبر به ۱۷۰۴ دلار افزایش یافته است.

سیگنال ها روی قیمت طلا و سکه تاثیر می گذارند

آخرین نوسانات دلار

اخیراً بازارهای مالی تحت تأثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار گرفتند. بازار مالی ایران به ویژه قیمت دلار معمولاً نسبت به اخبار سیاسی به ویژه در مورد مذاکرات هسته ای حساس است. البته تجربه نشان می دهد که وقتی سیگنال سیاسی مثبت است، بانک مرکزی با پخش ارز، بازار و قیمت دلار را تنظیم می کند.

به گزارش چند کانال تلگرامی، دلار در بازار آزاد روز خود را با روند نزولی آغاز کرد. دیروز آخرین نرخ دلار نقدی ۳۰ هزار و ۱۲۰ تومان بود اما امروز معامله از ۳۰ هزار و ۸۰ تومان آغاز شد. روند نزولی ادامه یافت و قیمت ارز آمریکا به ۳۰ هزار تومان رسید. در ادامه تا ۲۹ هزار و ۹۸۰ تومان معامله شد. در لحظه نگارش این خبر، دلار نقدی بار دیگر به کانال ۳۰ هزار تومان بازگشته و حدود ۳۰ هزار و ۵۰ تومان معامله می شود. تراکنش غیرقانونی فردا نیز همین روند سینوسی را تجربه می کند اما به کانال پایین باز نمی گردد.

دیروز دلار روند بالایی داشت. دیروز کف و سقف قیمت دلار به ۳۰ هزار و ۱۰۰ و ۳۰ هزار و ۲۸۰ تومان رسید.

کاخ سفید: ما با ایران اختلافاتی داریم

ایران در آخرین پاسخ خود به آمریکا خواستار حل موضوع پادمان‌ها شده است اما آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حل و فصل مناقشه را در قالب مذاکرات برجام نمی‌داند.

اگرچه در اولین روز از آغاز مذاکرات احیای برجام، اخبار مثبتی حاکی از تکمیل آن در کمترین زمان ممکن به گوش می رسد، اما آرام آرام بویژه پس از آخرین پاسخ ایران به نامه آمریکایی ها، انتظار برای احیای این توافق تبدیل شده است. طولانی تر (ایسنا).

سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت که اگر ایران آماده پایبندی به توافق هسته ای ۲۰۱۵ باشد، ما نیز آماده انجام همین کار هستیم.

به گزارش ایسنا، کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت که اگر ایران آماده پایبندی به توافق هسته ای ۲۰۱۵ باشد، ما نیز آماده انجام همین کار هستیم.

وی در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید افزود: ما برای همه سناریوها آماده هستیم – چه بازگشت به توافق هسته ای محقق شده باشد یا نه.

سخنگوی کاخ سفید افزود: هنوز شکافی با ایران وجود دارد و بایدن هرگز توافقی با ایران امضا نخواهد کرد که با منافع آمریکا همخوانی نداشته باشد.

تعهد ایالات متحده برای تحقق توافق کاهش یافت

همچنین هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در تازه ترین سخنرانی خود اعلام کرد که میزان تعهد آمریکا به تحقق توافق نسبت به گذشته کاهش یافته است.

جان کربی بار دیگر تاکید کرد که هیچ چیزی در مورد تعهد رئیس جمهور برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بر اساس انتخابات تغییر نکرده است.

وی در عین حال افزود: پس از پاسخ ایران به پیش نویس پیشنهادی اتحادیه اروپا، همچنان بین تهران و واشنگتن فاصله وجود دارد.

اسرائیل: ما با آمریکا برای مبارزه با برنامه هسته ای ایران توافق کردیم

به گزارش ایرنا، یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: هنوز زود است که بدانیم آیا تلاش ها برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران را با موفقیت مهار کرده ایم یا خیر.

وی ادامه داد: با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به توافق رسیدیم که اسرائیل حق دارد از تبدیل شدن ایران به تهدید هسته ای جلوگیری کند.

منبع: تجارت نیوز

انتهای پیام/