ریزش مرگبار معدن در کرمان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ضمن تایید مرگ یک کارگر بر اثر ریزش گرد و غبار در معدن زغال سنگ موسوم به “هشونی” شهرستان کوهبنان، گفت: این معدن در سال گذشته ناایمن ارزیابی شد و پذیرفته شده است. هشدار کتبی

مجتبی مصباح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حادثه ریزش معدن هشونی صبح امروز رخ داد و علت اولیه ریزش معدن در مرحله پیشروی کارگران اعلام شد.

وی با بیان اینکه جسد متوفی از زیر آوار معدن بیرون آورده شد، تصریح کرد: در هنگام ریزش معدن ۶ کارگر در محل بودند که ۵ نفر از آنها با استفاده از مسیر اضطراری و ایمن توانستند جان خود را نجات دهند. . .

مهلت ۳ ماهه قوه قضاییه برای استخراج

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: با توجه به بازرسی از معدن هشونی در سال گذشته توسط این اداره کل، این معدن ناایمن ارزیابی شد و با تذکر کتبی به بهره بردار جهت ایمنی، موقعیت. این موضوع در مقام قضایی نیز منعکس شده است

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال جاری دستگاه قضایی به معدن مهلت سه ماهه برای رفع مشکل و اقدامات امنیتی داده است که متاسفانه این اتفاق افتاد.

مصباح با بیان اینکه از اولین دقیقه اعلام خبر ریزش معدن هشونی، مسئولان محلی و برجسته اداره کار شهرستان کوه بنان در محل حاضر شدند، گفت: فردا شخصا برای بررسی بیشتر به کوه بنان خواهم رفت. علت حادثه و وضعیت معدن و در صورت وجود تخلف در صورت تایید این حادثه طبق قانون برخورد قانونی خواهد شد.

شهرستان کوهبنان در ۱۷۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.