ریون ۱۳۰۰۰ خودروی برقی را به دلیل مشکلات احتمالی فرمان برقی فراخوان می کند


ریون به مشتریان خود اطلاع داده است که ۱۳۰۰۰ وسیله نقلیه برقی – یا تقریباً تمام کامیون‌های برقی و شاسی‌بلندهایی را که تا به حال ارسال کرده است – به دلیل مشکلاتی که باعث می‌شود رانندگان قادر به رانندگی و کنترل وسایل نقلیه خود نباشند، فراخوان می‌کند. بر اساس گزارش بلومبرگ و وال استریت ژورنال، این شرکت پس از اطلاع از هفت گزارش مبنی بر اینکه بست اتصال دهنده ستون فرمان به بازوی کنترل بالایی خودرو «ممکن است به اندازه کافی گشتاور نداشته باشد»، این فراخوان را صادر کرد.

در نامه ای که به مشتریان ارسال شده است، مدیر عامل شرکت RJ Scaringe گفت که این شرکت علیرغم تعداد نقص های گزارش شده، خودروها را “بدون احتیاط” فراخوان می کند. او گفت که بست می تواند در “شرایط نادر” شل شود و منجر به از دست دادن کنترل فرمان شود، اما هیچ آسیبی گزارش نشده است.

در حال حاضر، Rivian دارای دو مدل کامیون R1T و SUV R1S است، اما همچنین یک کامیون تحویل الکتریکی برای مالک اقلیت آمازون در کارخانه خود در نرمال، ایلینوی می‌سازد. مانند بسیاری از بازیگران در صنایع خودروسازی و فناوری، مسائل زنجیره تامین جهانی در سال‌های اخیر بر قابلیت‌های تولید آنها تأثیر گذاشته است. حتی سعی کرد قیمت پیکاپ R1T خود را در اوایل سال جاری به دلیل تورم و کمبود قطعات ۱۲۰۰۰ دلار افزایش دهد، هرچند که پس از بازخورد مشتریان به سرعت مسیر خود را تغییر داد.

در جولای ۲۰۲۲، این خودروساز گزارش داد که تولید خود را تقریبا دو برابر کرده و به ۴۴۰۱ دستگاه خودرو برای سه ماهه دوم سال نسبت به سه ماهه اول رسانده است. این کسری از چیزی است که خودروسازان دیگر تولید می‌کنند – برای مثال رقیب تسلا، ۲۵۸۵۸۰ خودروی الکتریکی در همان دوره تولید کرد – اما این یک گام مثبت در جهت رسیدن به هدف خود یعنی ۲۵۰۰۰ خودرو تا سال ۲۰۲۲ است.

انتظار نمی رود که این فراخوان مانع از رسیدن این شرکت به این هدف شود و خودروساز امیدوار است بتواند تمام خودروهای آسیب دیده را ظرف ۳۰ روز بازرسی کند. ریون به مشتریان می گوید که می توانند وسیله نقلیه خود را به یک مرکز خدمات بیاورند تا در عرض چند دقیقه بست های وسیله نقلیه خود را سفت کنند. این شرکت همچنین گفت که می تواند ون های تعمیر موبایل را برای مشتریان ارسال کند. کسانی که علائم احتمالی این مشکل، مانند سر و صدا و لرزش را تجربه می کنند، ممکن است بخواهند آن گزینه را بررسی کنند.