“سبزی کانگ کانگ”، یک غذای سبزی بسیار ساده با طعمی عالی


شلغم اسفناج یکی از غذاهای لذیذ و پرطرفدار ایرانی است که با دستور پخت های متفاوت و ساده می توان آن را تهیه کرد.

به گزارش صبح امروز، اسفناج به دلیل وجود اسفناج، غذایی سرشار از آهن است که برای افرادی که کمبود آهن در بدن خود دارند بسیار مفید است.

عناصر:

اسفناج ۵۰۰ گرم

۳ عدد تخم مرغ

سیر متوسط ​​۱ عدد

نارنجی ۲ عدد

نصف فنجان برنج نصف دانه

۵۰ گرم کره

نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

زردچوبه و پودر دارچین به مقدار کافی

طرز تهیه:

اسفناج ها را می شوییم و در آبکش می ریزیم سپس آن را درشت خرد می کنیم. حالا برنج نیم دانه را شسته و با اسفناج خرد شده در قابلمه مناسبی قرار می دهیم.

بعد یک و نیم پیمانه آب به قابلمه اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا اسفناج و برنج پخته شود.

در اواسط پخت، اسفناج و برنج را چند بار هم می زنیم تا نچسبد و وقتی برنج پخت، تابه را از روی حرارت بردارید.

حالا برنج را با چرخ گوشت کوبیده سپس سیر را ریز رنده کنید. سپس یک تابه مناسب را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و روغن مایع را به آن اضافه کنید، سپس سیر و زردچوبه را به تابه اضافه کنید.

در این مرحله سیر را کمی تفت می دهیم تا طلایی شود و بلافاصله تخم مرغ ها را به ماهیتابه اضافه می کنیم و هم می زنیم تا تخم مرغ ها کمی سفت شوند و قابلمه را از روی حرارت بردارید و دوباره قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و می دهیم. آی تی.

حالا آب پرتقال و مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر دارچین را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید. بعد از ۵ دقیقه مخلوط سیر و تخم مرغ را به تابه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد یکدست و یکدست شوند.

وقتی روی خورش غلیظ شد کره را به قابلمه اضافه کنید و مخلوط کنید. در آخر تابه را از روی حرارت برداشته سپس اسفناج ها را در بشقاب مورد نظر می گذاریم و نان تازه را می خوریم. نوش جان.