«سخنرانی» نماینده درباره افزایش حقوق بازنشستگان، رتبه معلمان و پاداش پایان خدمت فرهنگیان و بازنگری حقوق کارمندان.


نمایندگان مجلس در نطق شفاهی خود به موضوع افزایش حقوق بازنشستگان، اجرای قانون رتبه بندی معلمان و پرداخت پاداش به فرهنگیان پرداختند که در این گزارش می خوانید:

* دولت باید با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی جلوی سردرگمی این قشر عزیز را بگیرد.

محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: نیروهای امنیتی اعم از نیروهای فعال در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی جز تامین امنیت مردم نباید دغدغه دیگری داشته باشند. . درخواست من این است که هر چه سریعتر دستور افزایش حقوق این عزیزان صادر شود.

وی در گفتگو با رئیس جمهور گفت: قانون رتبه بندی معلمان یکی از راهکارهای مهم مجلس برای تحقق سند تحول اساسی است و برای پایه گذاری آموزش و پرورش و بهبود وضعیت تصویب شده است. معلمان بندهای این طرح تحول را اجرا کنند تا شیرینی مورد پسند معلمان محترم قرار گیرد.

نماینده شوش همچنین با معاون اول رئیس جمهور صحبت کرد و گفت: باید هرچه سریعتر با اعلام افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به سردرگمی این قشر عزیز پایان داده شود.

*ضرورت تسریع در پرداخت پایان خدمت فرهنگیان

سپس علیرضا نظری نماینده خمین در تذکر شفاهی خود در خصوص تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان گفت: برخی فرهنگیان دو سال است که پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند، سازمان برنامه و وزارت آموزش و پرورش نیز باید از این روند پیروی کند.

وی گفت: شرایط معیشتی کارگران قراردادی در دستگاه های دولتی مناسب نیست، دولت نیازمند مدیریت نیروهای قراردادی دولتی و همچنین بسیاری از کارکنان شورای حل اختلاف، مدارس و نیروهای خدماتی آموزش و پرورش است که. از نظر حقوق و معیشت در مشکل هستند. .

تذکر شفاهی نمایندگان در مورد افزایش حقوق بازنشستگان و رتبه معلمان و پاداش پایان خدمت فرهنگیان.

بیشتر بخوانید:

*دولت در اجرای رتبه بندی فرهنگیان از قانون دوری می کند

بر اساس این گزارش، غلامعلی کوهساری نماینده آزادشهر در مجلس در یادداشتی گفت: پرداخت پول غلات به کشاورزان زحمتکش تکمیل نشده و پول دانه های روغنی به ویژه دانه های روغنی کلزا و کاملیا پرداخت می شود. با وجود گذشت بیش از ۷۰ روز انجام نشده است.»

وی در بخشی دیگر تصریح کرد: دولت در اجرای رتبه بندی فرهنگیان از قانون دوری می کند. چرا این مصوبه مجلس که در اسفندماه تصویب شد اجرایی نشده است.

نماینده رامیان و آزادشهر در ادامه خواستار تغییر وضعیت نیروهای وزارت بهداشت به ویژه طرح با نیروهای شرکتی، معلمان، خرید خدمات، غیرانتفاعی، تردد و رفع مشکلات مربوط به بازنشستگان شد.

* افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت نیاز به بازنگری دارد

همچنین محمد وحیدی نماینده بجنورد در تذکر شفاهی به رئیس جمهور گفت: دولت، حقوق کشوری و لشکری ​​و مستمری بگیران خانواده دولت و نظام هستند و با توجه به تورم کنونی نباید ۱۰ درصد شود. افزایش حقوق بازنگری شود؟»

نماینده بجنورد در مجلس همچنین با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صحبت کرد و گفت: گردشگری و میراث فرهنگی مهمترین اولویت های توصیه شده مقام معظم رهبری در توسعه استان خراسان شمالی است که نیازمند حضور و بررسی شماست.

۲۱۲۲۰