سناتورهای آمریکایی خواستار شارژرهای مشترک در ایالات متحده شدند


اتحادیه اروپا احتمالا تنها آژانس دولتی نیست که استانداردهای مشترکی را برای شارژرهای دستگاه تعیین می کند. ورج خاطرنشان کرد که سناتورهای آمریکایی اد مارکی، الیزابت وارن و برنی سندرز نامه ای به جینا ریموندو، وزیر بازرگانی نوشتند و از وزارت بازرگانی خواستند تا “استراتژی جامع” را ایجاد کند که منجر به استانداردهای مشترک شارژ شود. این سناتور اظهار داشت که اتحادیه اروپا با ایجاد بنادر “منافع عمومی” را اعمال می کند، و ایالات متحده باید برای کاهش اثرات زیست محیطی شارژرها و در عین حال بهبود راحتی کاربر، دنبال کند.

استدلال های سیاستمداران به طور کلی موضع اتحادیه اروپا را منعکس می کند. استاندارد شارژر از نظر تئوری ضایعات الکترونیکی را با اجازه دادن به افراد برای استفاده مجدد از کابل ها و آداپتورهای موجود برای دستگاه های جدید کاهش می دهد. آنها همچنین می توانند با خرید شارژرهای اضافی به مصرف کنندگان کمک کنند تا در هزینه خود صرفه جویی کنند، بدون اینکه “عقل و اطمینان” به وسایل الکترونیکی اضافه کنند. این گروه گفت که این امر مانع از آن می شود که شرکت ها شما را در کابل های اختصاصی منسوخ قفل کنند.

ریموندو در زمان نگارش این نامه هنوز به این نامه پاسخ نداده بود. سناتورها USB-C را به عنوان استاندارد تعیین نکرده اند، اگرچه به احتمال زیاد USB-C پیشرو خواهد بود. اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۴ به USB-C نیاز دارد و این فناوری می‌تواند همه چیز را از گوشی‌های هوشمند و هدفون گرفته تا لپ‌تاپ‌های سطح بالا را در خود جای دهد. آنها همچنین رویکرد ثابت تری برای شارژ سریع و پشتیبانی لوازم جانبی ارائه می دهند.

منتقدان و برخی شرکت ها استانداردهای شارژر را مدت ها به تعویق انداخته اند. اپل به صراحت اعلام کرد که شارژرهای جهانی با محدود کردن پتانسیل پیشرفت‌های فنی به نوآوری آسیب می‌رسانند و گفت که با وادار کردن کاربران نظامی به تعویض کابل‌های لایتنینگ، کاهش زباله‌های الکترونیکی را نفی می‌کند. با این حال، برندهایی مانند اپل به دلیل اقدام اتحادیه اروپا می توانند گزینه کمی جز تغییر داشته باشند و استانداردهای ایالات متحده تنها این تصمیم را تایید می کند.

همانطور که مطرح است، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل اساساً امسال به USB-C برای سری آیفون ۲۰۲۳ و iPad خود می رود (همه آیپدهای دیگر قبلاً از این فرمت استفاده می کنند). استانداردهای شارژ ایالات متحده می تواند از بازگشت افتضاح شرکت هایی مانند اپل به اتصال دهنده های ویژه در آینده جلوگیری کند، اما احتمال قوانین جدید می تواند در زمان اجرا بیشتر شود.