سنگ قبر برای اینترنت اکسپلورر در آخرین فرصت عمر این مرورگر


هنگامی که مایکروسافت تقریباً پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را در اوایل این هفته متوقف کرد، کسانی بودند که تصمیم گرفتند این فرصت را با کمی طنز جشن بگیرند. به گزارش رویترز، نرم افزار جونگ کی یونگ ۴۳۰۰۰۰ وون (تقریباً ۳۳۰ دلار) برای طراحی و سفارش سنگ قبر برای مرورگرهای وب قبل از تاریخ پایان رسمی هزینه کرد. این بنای یادبود که روی پشت بام کافه برادرش در Gyeongju، کره جنوبی قرار دارد، دارای نشان نمادین IE است و به دنبال آن نوشته انگلیسی: “او ابزار خوبی برای دانلود مرورگرهای دیگر است.”

یونگ به رویترز گفت که دستور داده است بنای یادبودی را برای بزرگداشت برنامه‌ای که حرفه‌اش را تعریف می‌کرد، بسازد. اگرچه برنامه هایی مانند کروم و فایرفاکس از نظر محبوبیت و محبوبیت جایگزین اینترنت اکسپلورر شدند، بسیاری از مشتریان یونگ از او خواستند مطمئن شود که وب سایت او در مرورگر وب قدیمی مایکروسافت خوب به نظر می رسد. او فکر می کند: “این خیلی دردناک است، اما من آن را یک رابطه عشقی و قلبی می نامم، زیرا خود کاوشگر زمانی بر یک دوره تسلط داشت.”

مهم نیست که سنگ قبر چقدر زیباست، ممکن است زودرس باشد. مایکروسافت همچنان قصد دارد از اینترنت اکسپلورر در برخی مناطق پشتیبانی کند. به عنوان مثال، حالت IE Edge تا سال ۲۰۲۹ یا بعد از آن اجرا خواهد شد. علاوه بر این، بخش‌هایی از جهان، از جمله کشورهایی مانند ژاپن، همچنان از مرورگرهای وب برای مدیریت تجاری و دولتی استفاده می‌کنند.