سهام تحت تاثیر روند نزولی بازار سرمایه


ارزش سهام عدالت تحت تاثیر روند نزولی بازار سرمایه در هفته های اخیر سقوط کرده و ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است که به ثبت رسیده است. به عنوان پایین ترین قیمت در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری آنلاین به نقل از ایسنا، ارزش واقعی سهام عدالت بر اساس ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان دو سال است که در محدوده ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان قرار دارد. این رقم در سایه وضعیت کلی بازار است و بر این اساس اکنون به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

در این مورد در ۲۰ مهرماه سال گذشته ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان بیش از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در ۷ آبان حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. . اما روند نزولی در بازار سهام باعث کاهش ارزش این سهام نیز می شود; بنابراین ارزش واقعی سهام عدالت که ارزش اولیه آن در ۸ بهمن ماه سال گذشته ۴۹۲ هزار تومان بود، ۱۰ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان بود.

اما در ۱۸ فروردین ماه سال جاری ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با توجه به رشد بازار در پایان به حدود ۱۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسید. ماه آوریل ارزش سهام عدالت تا ۲۸ اردیبهشت ماه به روند افزایشی خود ادامه داد و به ۱۲ میلیون و ۷۶۳ هزار تومان رسید. اما باز هم روزهای نوسان بازار بر ارزش سهام عدالت تاثیر می گذارد و در ۲۰ خرداد ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان ۱۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و در روز چهارم تیرماه حدودا ۱۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان.

بر این اساس چراغ قرمز بورس بر سهام عدالت سایه افکند و ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان در شهریور ۱۰ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان بود. این سهم در ابتدای مهرماه ۱۰ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان قیمت داشت و طبق آخرین آمار قیمت به ۱۰ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان کاهش یافته است.

البته همه این مسائل در حالی مطرح شد که فروش این سهام به مشمولان غیرممکن بود و این افراد همچنان باید منتظر تصمیم مرجع برای تعیین تکلیف سهام عدالت باشند. این توقف فروش نیز از اواسط سال ۱۳۹۸ و پس از ریزش تاریخی بورس آغاز شد و با وجود وعده های فراوان دولت های گذشته و فعلی در خصوص تعیین تکلیف سهام عدالت همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، دارندگان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب می کنند، پس از انتشار عادی حقوق صاحبان سهام، می توانند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir، ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.