سه اقامتگاه سنتی و بوم گردی در استان سمنان برگزار می شودبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، امیر کرم زاده با تبریک فرا رسیدن هفته دولت اظهار داشت: اقامتگاه سنتی اسپوفان به عنوان اولین بوتیک هتل سنتی سمنان در این هفته به بهره برداری می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه برای ایجاد این اقامتگاه سنتی ۲۲۷ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذاران خصوصی هزینه شده است، گفت: با راه اندازی این مکان زمینه اشتغال برای ۲۲ نفر فراهم می شود. “

کرم زاده از افتتاح فاز دوم اقامتگاه گردشگری رویا کویر در شهرستان سرخه در هفته جاری خبر داد و افزود: فاز دوم این اقامتگاه با ۵ میلیارد ریال اعتبار از سوی سرمایه گذاران خصوصی و پرداخت ۱.۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی، با ارائه تسهیلات بانکی شرایط اشتغال ۳ نفر استثمار شدند.

وی همچنین از افتتاح اقامتگاه بوم گردی کویر صدف در شهرستان سرخه خبر داد و گفت: برای راه اندازی این اقامتگاه ۳ میلیارد ریال توسط سرمایه گذاران خصوصی و ۶.۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: کارگاه تراش چوب مهر نیز در این هفته در شهرستان دامغان افتتاح می شود و زمینه اشتغال سه نفر را فراهم می کند.