سورن پلاس دوگانه سوز از مرداد وارد ناوگان تاکسیرانی می شود


مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایرانیان گفت: محصول دوگانه سوز سورن پلاس پس از دریافت مجوزها و تاییدیه های مورد نیاز از سازمان های استاندارد و قیمت گذاری وارد ناوگان تاکسیرانی کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبری آنلاین؛ مهدی خطیبی با بیان اینکه پس از واگذاری مابقی تعهدات سمند تاکسی و اخذ مجوزهای لازم برای سورن پلاس، این محصول جایگزین سمند و ۴۰۵ می شود، تائید کرد: بر اساس هشت مصوبه ریاست جمهوری خط تولید ۴۰۵ و محصولات سمند از این پس متوقف می شود. سال
وی افزود: در حال حاضر کمتر از ۱۶۰۰ تاکسی سمند EF7 که تولید شده و آماده تحویل به تاکسی داران محترم است و برای تاکسی پژو ۴۰۵ تعهدی باقی نمانده است.
خطیبی تصریح کرد: با حل شدن موضوع شماره گذاری و اخذ مجوز، خودرو تحویل داده می شود و خودروی سمند دیگر برای همیشه از خط تولید خارج می شود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه با عرضه دوگانه سوز سورن پلاس و ارتقای سطح ایمنی و تجهیزات در اختیار رانندگان و مسافران رضایت بیشتری حاصل می شود، ادامه داد: شبکه خدمات پس از فروش نیز گرفت. برنامه حمایتی برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این خودرو می تواند مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را با ترکیب بنزین و گازوئیل طی کند ضمن اینکه موتور نصب شده در آن بر پایه گازسوز EF7 بوده و علاوه بر تغییرات ظاهری، آپشن ها و امکانات متعددی نیز داشته است. . به آن اضافه شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایرانیان از اجرای طرح نوسازی تاکسی ها خبر داد و گفت: طبق قراردادی که با اتحادیه تاکسیرانی منعقد شده تصمیم گرفته است امسال ۱۰ هزار تاکسی با سورن پلاس جایگزین شود.
وی گفت: اجرای این طرح از مردادماه آغاز می شود.