سیگنال تحریم های جدید آمریکا در بازار دلار ایران/ اتفاق جالب در بازار دلارهفته گذشته بازار ارز تهران شاهد یک رویداد قدرت‌آفرین بود. سیاست جدید ارزی بانک مرکزی، دلار را دو کانال پایین آورده است.

تقویت انتظارات کاهش در بازار ارز

پنجشنبه هفته گذشته بازار با اخبار جدیدی از سوی بانک مرکزی مواجه شد. بر اساس مجوز جدید بانک مرکزی برای صرافی ها، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی با نرخ توافقی در صرافی آزاد می شوند مانند صادرکنندگان. .

سیگنال تحریم های جدید آمریکا در بازار دلار

اما در آخرین روز هفته برگه ها برگشتند. وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه دو فرد و ۹ سازمان مجری قانون مرتبط با ایران اعمال کرده است. وی گفت: در صورت عدم توافق، به تحریم‌ها برای محدود کردن صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی به خارج از ایران ادامه می‌دهیم.

با تحریم‌های جدید، تجار فکر می‌کنند که تنش‌ها بین ایران و غرب همچنان پایدار است و این موضوع برخی از بازیگران ارزی را در موقعیت خرید قرار داده است.

شایعه استعفای علی باقری در بازار ارز

از سوی دیگر بازار با شایعات همراه است. خبر استعفای علی باقری در میان چند کاربر مجازی منتشر شده است. معامله گران رو به رشد با برجسته کردن این شایعات سعی در افزایش دلار داشتند.

روی هم رفته، دلار قیمت معاملات تک کانالی را به سمت بالا سوق داد که می تواند انتظارات رو به رشد بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

اتفاق عجیبی در بازار دلار رخ داد

با این حال برخی از معامله گران معتقدند که بازارساز به شدت از افزایش قیمت دلار جلوگیری خواهد کرد. یکی از نشانه های جدیت تولیدکننده در بازار، عرضه مداوم در بازارهای عادی در روزهای جمعه است که برای برخی از دلالان ارز نیز عجیب است، زیرا به طور سنتی، بازار عادی جمعه ها تعطیل می شود.

من هستم