شاعران لرستان با هجمه های وحشیانه به جهاد هنری خواهند پرداخت


گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)در لرستان به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ، شب شعر «صحن سهره» با حضور منصور احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، سامان سپند رئیس حوزه هنری استان، محمد کرم الهی مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان، سید غلامرضا نعمت پور معاون هنری اداره کل، اعظم روانشاد نماینده فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و اسلام. ارشاد لرستان به همراه جمعی از شاعران و علاقمندان به عرصه شعر و ادب روز شنبه (۱۶ آبان) در مسجد صاحب الزمان خرم آباد برگزار شد. .

احمدی در این مراسم ضمن محکومیت حمله تروریستی به سومین حرم اهل بیت در ایران گفت: در روزهای گذشته حادثه بسیار بزرگ و تلخی رخ داد که مردم غافل از خدا، ظالمان و جنایتکاران مرتب تیراندازی کردند. مردم و جماعت شاهچراغ از گلوله استفاده می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دیدن این صحنه ها مصداق حدیث است، گفت: یا شیعه السفیان عن لم یکون لکم دین و کنتم لطخافونا المعاد فکونوا احرارا فی دنیاکم از اباعبدالله است که فرمودند: ای پیروان سفیانی، اگر دین ندارید و از روز قیامت نمی ترسید. [لااقل] در زندگی آزاده باشید، وی افزود: زنان و فرزندان زائران و زائران را وحشیانه به گلوله می بندند زیرا بویی می دهند که خیالات باطل و ناقص را در سر می پرورانند، شاید در ایران اسلامی خبری باشد که چنین نیست. و نخواهد بود.”

احمدی با بیان اینکه شاعران و فرهنگیان لرستان در این برهه زمانی در مقابل نیاکان خود احساس رسالت و وظیفه کردند افزود: موهبت الهی، شجاعت و فطرت غنی خود را در این راه به خرج خواهند داد و جاودانه نخواهند ماند. این روزها.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه هنرمندان ما همواره از نعمت های خداوند در راه انقلاب استفاده می کنند افزود: هنرمندان زکات علم خود را پرداخته اند، شاعران ما در مقابل ظلم ساکت نخواهند نشست. در مقابل این حمله وحشیانه جهاد علمی خواهند کرد، جهاد هنری خواهند کرد و پای این انقلاب خواهند ایستاد.


گزارش BNAدر این برنامه محمدتقی عزیزیان، محمدعلی ساکی، علیرضا حکیم، مهرداد ماسوریان، آذین یوسفون، رضوان یوسفوند، مهران فلاح، رضا مختاری، امیرحسین کهنورد به شعرخوانی پرداختند.


این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و با همکاری حوزه هنری استان و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می شود.


محمدتقی عزیزیان:
ما با عشق و نترسی به دنیا می آییم
در شهر ما جز لاله های پر چیزی نداریم
شیراز، مشهد، کربلا، قم، کاظمین… نه!
شیعیان هیچ قلعه ای غیر از معبد ندارند
از کودکی مجبور بودیم به معبد برویم
هیچ چیز بهتر از یک معبد در حال پرواز نیست
هر تیکه از ما آینه ای جدید می شود
ما نمی خواهیم اندامی کامل داشته باشیم
یا برویم سر صحنه مرتضی گویانی
قلعه بی دری از خیبر نداریم
صد بار اگر با عمر و عاص سفر کنی
حیدر، فقط حیدر. ما از حیدر مستثنی نیستیم
عباس در ساحل تشنه است، دست گوارا
ما جلوی این دریای تشنه را نخواهیم گرفت
از اول همینطور بوده و تا آخر هم همینطور خواهد بود
در مدرسه عشق اول و آخر نداریم