“شمشیر” در پردیس تئاتر تهران – تئاتر آنلاین


نمایش «شمشیر» در پردیس تئاتر تهران روی صحنه رفت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه ما، نمایش تاریخی «شمشیر» به نویسندگی صادق شمسایی و کارگردانی امیرحسین غفاری از ۱۶ تا ۲۹ شهریور در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود.

کرامت رودساز، امیر مولوی، مهسا اکبرپور، سعیده جمشیدی، محمدرضا کردی، نواب نصیری، محمدرضا فروتن، مسعود ممیزی، علی نوروزیان، سینا کارگز، مهدی بامی، یزدان منیریان، مرتضی صابر، ناصر کاشانی، رضا، ابراهیم کلمتی. اسماعیل مجریان این رویداد متولد شدند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: « آهنگران » داستان آهنگری مسیحی است که در کوفه به ساختن شمشیر معروف است و هانی بن عروه به او دستور ساخت شمشیر می دهد اما پس از شهادت مسلمانان، اوضاع کوفه تغییر می کند و تبدیل به یک ماجراجویی شد در بازار آهنگر کوفه اتفاق افتاد. . این رویداد که برای ایام محرم و صفر تدارک دیده شده، روایتگر داستان افرادی است که در دوراهی حق و باطل دچار تردید می شوند و این تردیدها مسیر تاریخ را به گونه ای دیگر رقم می زند.

دیگر عوامل این نمایش مجریان نمایش: محمدحسین هدایتی و مرتضی زاهدی، طراح صحنه و لباس: میثم نویریان، طراح گریم: آتنا صالحیان، طراح نور: محمود کریمی، طراح حرکت: وحید ممیزی، طراح گرافیک و پوستر: محمد حسن باباخانی، آهنگساز: امید سنجر موسوی، مدیر تولید: حسین شمسایی، دستیار کارگردان: علیرضا یاری، مدیر صحنه: نجمه چلنگر، مدیر روابط عمومی و رسانه: امیر الجهاتی.