“ضایعات کاغذ” به صورت آنلاین فیلتر می شود


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم، انیمیشن مستند «گغزپره ها» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی بهزاد نعلبندی اکران آنلاین خود را در بستر تیوال آغاز کرد.

همچنین به مناسبت اکران آنلاین این فیلم، پوستر و تیزر جدیدی با طراحی بهزاد نعلبندی اعلام شد.

در سال ۱۴۰۰ «کاغذ پاره ها» در سینمای مؤسسه «هنرو تبهربه» اکران شد و با بسته شدن اکران مستند در سینماهای ایران، فیلم از ابتدای امسال دیگر اکران نشد تا اینکه طبق توافق صورت گرفته. . از نویسنده و پلتفرم تیوال، به صورت آنلاین پخش شد. از ۹ جولای شروع می شود.

این فیلم خردادماه امسال برنده تندیس طلای بهترین فیلم بلند سینمایی در بخش بین‌المللی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران شد.

این انیمیشن مستند برای اولین بار در جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شد و نمایش بین المللی آن در جشنواره IDFA آغاز شد. همچنین این فیلم نامزد جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک، نامزد بهترین انیمیشن بلند از جشنواره انیمیشن لهستان و نامزد جشنواره استانبول شد.

“کاغذ پاره” در جشنواره های مونیخ، کراکوف، ترانسیلوانیا رومانی، DMZ کره جنوبی، نشست جنون کانادا و چندین جشنواره دیگر در دوره کرونا به صورت آنلاین به نمایش درآمد و همچنین در سیزدهمین دوره جشنواره “Cinemavegetir” حضور داشت. «تکه‌های کاغذ» برنده جایزه بهترین فیلم از جشنواره سند مستقل خانه سینما نیز شده است.

این فیلم با حضور یک فیلمساز در بازداشتگاه زنانی که در جعبه های مقوایی خوابیده بودند و صدای برخی از آنها که زندگی خود را روایت می کنند، ساخته شده است. پس از ضبط این صدا، تصویر به صورت انیمیشن ساخته می شود.

عوامل «تکه‌های کاغذ» شامل نویسنده، طراحی و تولید عروسک و لوازم جانبی، استوری‌برد، انیماتور، کامپوزیت، تدوین‌گر، کارگردان و تهیه‌کننده: بهزاد نعلبندی، طراحی و صداگذاری: انسیه ملکی، آهنگساز: عطا ابتکار، همکاری: باران کوثری. ، رزیتا علیزاده و آوا شریفی، مدیر روابط عمومی: نغمه دانششتیانی.