طبق گزارش‌ها، TikTok با حساب‌های محبوب «کمی ملایم‌تر» است


به گفته فوربس، سال گذشته، TikTok یک سیستم تعدیل دو سطحی را اجرا کرد که به محبوب ترین کاربران خود رفتار ترجیحی داد. این رسانه یک ضبط صوتی از جلسه سپتامبر ۲۰۲۱ به دست آورد که در آن شرکت یک ویژگی داخلی به نام “برچسب های سازنده” را که برای حساب های دارای بیش از ۵ میلیون دنبال کننده رزرو شده بود، توضیح داد. وقتی نوبت به تعدیل این کاربران می رسد، که بسیاری از آنها اینفلوئنسرها و افراد مشهور هستند، TikTok آنها را از طریق یک صف نظارت جداگانه فیلتر می کند و باعث می شود شرکت با آن حساب ها رفتار متفاوتی داشته باشد.

ما نمی خواهیم با این کاربر مانند هر حساب دیگری رفتار کنیم. به گفته فوربس، یکی از کارمندان بخش امنیت و اعتماد TikTok در این جلسه گفت: “من می گویم کمی ملایم تر است.” این شرکت در وب‌سایت خود می‌گوید که دستورالعمل‌های انجمن برای «هر کسی و همه افراد در TikTok» اعمال می‌شود.

TikTok بلافاصله به درخواست Engadget برای اظهار نظر پاسخ نداد. سخنگوی این شرکت به فوربس گفت که “در تعدیل حساب های دارای بیش از ۵ میلیون فالوور کمتر صبور است” و افزود که صف ها را بر اساس تعداد فالوورها کاهش نمی دهد.

اگر این گزارش دقیق باشد، TikTok اولین شرکتی نخواهد بود که با تأثیرگذارترین و قدرتمندترین کاربران خود رفتار متفاوتی دارد. در سال ۲۰۲۱، وال استریت ژورنال توضیح داد که چگونه سیستم XCheck Meta به میلیون ها کاربر معروف فیس بوک و اینستاگرام اجازه می دهد تا قوانین خود را زیر پا بگذارند. در یکی از مواردی که در این گزارش توضیح داده شد، این سیستم مدیران فیس بوک را وادار کرد تا عکس برهنه ای که نیمار ستاره برزیلی فوتبال برزیل از زنی متهم به تجاوز جنسی ارسال کرده بود را حذف کنند. این پست قبل از حذف بیش از ۶۰ میلیون بار مشاهده شد. علاوه بر این، این شرکت اکانت نیمار را مسدود نکرد، حتی اگر او برهنگی بدون توافق را بر خلاف دستورالعمل های جامعه خود به اشتراک گذاشت.