طبق گزارش ها، توییتر جریان کاملی از داده ها را در اختیار ایلان ماسک قرار خواهد داد


معامله ماسک برای خرید این شرکت از ماه می متوقف شده است.

توییتر می تواند در مورد درخواست Ilan Mask برای اطلاعات بیشتر در مورد کاربران در این هفته موافقت کند. طبق گزارش واشنگتن پست، این شرکت قصد دارد به میلیونرها دسترسی کامل به “Firehose” را بدهد، یک پایگاه داده داخلی که جزئیات بیش از ۵۰۰ میلیون توییتی را که هر روز به این سرویس ارسال می شود، ارائه می دهد. علاوه بر نمایش یک یادداشت کوتاه از آنچه در هر زمان در توییتر اتفاق می‌افتد، این فهرست دارایی شامل داده‌های دستگاه و اطلاعات حساب برای کسانی است که به پلتفرم دسترسی دارند.

پس از اینکه توییتر در ماه آوریل پیشنهاد خرید ماسک را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار دریافت کرد، این میلیونر در ماه می اعلام کرد که این معامله به دلیل نگرانی در مورد حساب های جعلی “به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است”. توییتر بارها ادعا کرده است که ربات ها کمتر از ۵ درصد از کاربران روزانه آن را تشکیل می دهند، عددی که ماسک می گوید می خواهد قبل از ادامه خرید آن را تایید کند. روز دوشنبه، ماسک شرکت را متهم کرد که با خودداری از افشای اطلاعات کافی در مورد حساب جعلی، توافقنامه ادغام را “نقض اساسی” کرده است.
تبلیغات

در آن زمان، توییتر گفت که به اشتراک گذاری اطلاعات با ماسک ادامه می دهد زیرا می تواند تراکنش ها را تکمیل کند. این شرکت روز دوشنبه در بیانیه ای به The Post گفت: “ما معتقدیم این توافق به نفع همه سهامداران است.” ما قصد داریم معامله را ببندیم و قرارداد ادغام را با قیمت و شرایط توافق شده اجرا کنیم.»

تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی توییتر برای ماسک مهم است، زیرا این تعداد تأثیر قابل‌توجهی بر توانایی آن در کسب درآمد از پلتفرم خود از طریق تبلیغات دارد. ماسک حدود ۳۳ میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را برای خرید این شرکت قول داده است و باید معامله کند مگر اینکه بتواند نشان دهد توییتر او را گمراه کرده یا ارزش آن را تغییر داده است.