طرح مجلس برای ترکیب حساب بانکی و کارت!


اعضای شورا و کمیسیون داخلی مجلس از طرح جدید نمایندگان مجلس برای یکپارچه سازی حساب ها و کارت های بانکی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ابوالفضل ابوترابی عضو شورا و کمیسیون داخلی شورای اسلامی در گفت وگویی از طرح جدید نمایندگان مجلس برای تجمیع حساب های مردم با کارت های بانکی خبر داد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کارت بانکی در کشور وجود دارد که به طور میانگین هر ایرانی ۷ کارت بانکی دارد که این تعداد حساب یا کارت بانکی به نوعی برای کشور خطرناک است و مشکلات اقتصادی کشور را ایجاد می کند.

اعضای کمیسیون شورا اضافه کردند: به عنوان مثال افرادی که حساب بانکی آنها به دلیل محکومیت مسدود شده است یا قصد پولشویی دارند یا اتباع خارجی غیرقانونی مقیم کشور می توانند به راحتی کارت بانکی افراد را اجاره کرده و از آن استفاده کنند.

ابوترابی تصریح کرد: هدف از این کار جمع آوری تمام حساب ها و کارت های بانکی و تبدیل آنها به یک کارت با اطلاعات افراد است تا افرادی که به دنبال مزایای دیگر هستند نتوانند از این حساب ها برای اهداف خود استفاده کنند، زیرا کارت ها و مردم نیاز دارند. و دیگر نمی تواند کارت بانکی خود را به افراد دیگر اجاره دهد که برای امنیت اقتصادی کشور ضروری است.

این نماینده جامعه در شورای اسلامی تصریح کرد: این اقدام حتی برای کودکان ۱۰ سال به بالا نیز قابل اجرا است، یعنی برای کودکان و نوجوانانی که فقط برای خرید و مشکلات روزمره آنها هستند باید کارت بانکی نصب شود. این اقدام همچنین از سوء استفاده از کارت بانکی کودکان در کشور جلوگیری می کند.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهاین لینک کپی شده!