طلا در یک قدمی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار گرفت


قیمت طلا و سکه در بازار داخلی طی معاملات امروز نیز به افزایش خود ادامه داد و قیمت طلا به مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی نزدیک‌تر شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، قیمت طلا طی هفته گذشته کاهش شدیدی یافت و به پایین ترین قیمت سه ماه اخیر رسید. حال کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا طی روز های پیش رو همچنان کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا، قیمت طلا در روز پنجشنبه به زیر ۱۸۳۰ دلار سقوط کرد که به عنوان یک سطح حمایت کلیدی برای طلا به شمار می رفت. این موضوع باعث شد تا فروش های فنی افزایش یافته و کارشناسان پیش بینی کنند که در ادامه قیمت این فلز زرد کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد.

داده های تورم که در هفته گذشته منتشر شد و عدد ۸٫۳ را نشان می داد بالاتر از پیش بینی های بازار بود که در نتیجه باعث افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شد. بالا ماندن تورم همچنین نشان می دهد که فدرال رزرو موضع خود درباره تشدید سیاست های مالی را تغییر نخواهد داد و این موضوع نیز باعث ضعف بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

به گفته کارشناسان بازار، بسیار بعید است که تورم در آینده ای نزدیک کاهش پیدا کند و در نتیجه می توان انتظار داشت که فدرال رزرو همچنان مواضع تهاجمی خود را حفظ کند.

به گفته بارت ملک، قیمت طلا در هفته گذشته حمایت قوی ۱۸۳۰ دلار را از دست داد و هم اکنون انتظار می رود که به سمت کانال ۱۷۹۰ دلاری پیش رفته و در آنجا تثبیت گردد. با این حال دیگر کارشناس طلا بازار طلا، اورت میلمن، اشاره کرد که طلا در این مسیر ابتدا باید از سطح روانی ۱۸۰۰ دلار افت کند.

میلمن اشاره کرد که خطر سقوط به زیر ۱۸۰۰ دلار در روز های پیش رو وجود دارد اما با این حال این به معنی پایان طلا نیست؛ بلکه طلا می تواند در صورت معکوس شدن روند حرکت آن، تنها طی چند هفته به ۱۹۰۰ دلار بازگردد.

به گفته فرانک چولی، تحلیلگر بازار طلا، طلا در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است و در صورتی که بهبودی در داده های اقتصادی شاهد باشیم، به راحتی می تواند بازگردد و صعود کند.

منبع : تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!