غول فناوری قانون اتحادیه اروپا / برخورد با اخبار جعلی را امضا می کند


چندین شرکت بزرگ فناوری مانند متا، مایکروسافت، گوگل، توییتر و تیک تاک قوانین جدید اتحادیه اروپا را برای مبارزه با اطلاعات نادرست آنلاین و اخبار جعلی امضا کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت‌هایی که با قانون جدید اتحادیه اروپا موافقت کرده‌اند باید تلاش بیشتری برای جلوگیری از انتشار اخبار و تبلیغات کذب در پلتفرم‌های خود و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد همکاری خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام دهند. اشتراک گذاری.

کمیسیون اروپا با اعلام قانون جدید به نام «رویه اطلاعات نادرست» اعلام کرد که دستورالعمل‌های آن به طور خاص بر اساس تجربه بحران کرونا و جنگ روسیه و اوکراین است.

تعهدات قانونی اطلاعات نادرست را کاهش می دهد

اتحادیه اروپا

این قانون در مجموع شامل ۴۴ “تعهد” به طور خاص برای شرکت ها است که همه بر کاهش انتشار اطلاعات نادرست آنلاین متمرکز شده اند.

این تعهدات شامل ایجاد آرشیوهای قابل جستجو برای تبلیغات سیاسی، کاهش تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی مرتبط با انتشار اطلاعات نادرست، ارائه ابزارهایی برای برچسب‌گذاری اطلاعات نادرست، و همکاری نزدیک با شرکت‌ها و خدمات راستی‌آزمایی است.

چندین شرکت فناوری مستقر در ایالات متحده، مانند فیس بوک و توییتر، در گذشته ابتکارات مشابهی را تحت فشار تنظیم کنندگان انجام داده اند، اما اتحادیه اروپا می گوید مقررات جدید اجرای قوانین را دشوارتر می کند. .

تکذیب های قانونی اپل و تلگرام

سیب

این در حالی است که نام چند شرکت در فهرست امضاکنندگان این قانون به چشم نمی خورد. به عنوان مثال، اپل با وجود رشد تجارت تبلیغاتی خود در این لیست قرار ندارد.

در این لیست همچنین نام تلگرام که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین به بستری برای انتشار تبلیغات و اخبار نادرست در مورد جنگ تبدیل شد، نیست.

در نهایت، به نظر می رسد اتحادیه اروپا رویکرد بسیار جدی برای اجرای قوانین جدید اتخاذ کرده است، زیرا تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا توضیح می دهد که اگر شرکت ها قوانین را زیر پا بگذارند، باید به آنها اجازه داده شود تا ۶ درصد از گردش مالی را بپردازند. خوب.

لینک های کوتاهاین لینک کپی شد!