فراخوان مسابقه عکاسی رویداد «شوسنا شب تار» منتشر شدگزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، فراخوان مسابقه عکاسی رویداد بزرگ میدانی «رشنای شب تار» در شب اجرا – عید سعید قربان – در بستان ولایت منتشر شد.

فراخوان این مسابقه به شرح زیر است:
سازمان هنری رسانه ای اوج در نظر دارد جشنواره عکس در این راستا و همچنین رویداد بزرگ میدانی روشنا شب تار برگزار کند. این رویداد از عید قربان در تامان بسر استان جاوه غربی برگزار می شود و از علاقمندان به هنر عکاسی دعوت می کند تا در این رویداد جشنواره عکس به رقابت بپردازند.

هنرمندان عزیز می توانند با ثبت نام و هماهنگی با روابط عمومی سازمان اوج در یکی از ۵ روز اول رویداد با مراجعه به صحنه و همراهی مسابقه با عکس های خود طبق قوانین و مقررات مندرج در فراخوان در مسابقه شرکت کنند. . .

شرایط و ضوابط
۱. جشنواره عکس روشنا شب تار از تمامی عکاسان آماتور و حرفه ای دعوت می کند در این فراخوان شرکت کنند.
۲. عکاسان موظف به عکاسی از رویدادها با دوربین های حرفه ای هستند زیرا امکان عکاسی با تلفن همراه وجود ندارد.
۳. ویرایش عکس تا زمانی که به جنبه مستند بودن عکس آسیب نرساند مجاز است.
۴. در این فراخوان بین تک عکس ها رقابت وجود دارد.
۵. هنرمندان محدودیتی در تعداد اشتراک گذاری عکس ندارند.
۶. شرکت در جشنواره فقط با ارسال عکس در اینستاگرام امکان پذیر است.
۷. عکس ها نباید واترمارک، قاب یا پاسپارتو داشته باشند.
۸. عکس ها می توانند رنگی یا سیاه و سفید باشند و با هر نسبتی ضبط شوند.
۹. عکس های انتخاب شده توسط دبیرخانه با فایل های خام و اصلی اثر تطبیق داده می شود و در صورت وجود اختلاف یا ایراد فنی از مسابقه حذف می شود.
۱۰. شرکت کنندگان در جشنواره و صاحب فایل اصلی عکس به عنوان عکاس و صاحب اثر شناخته می شوند و جشنواره هیچ مسئولیتی در قبال تمامی ادعاهای مربوط به مالکیت اثر ندارد.
۱۱. کمیته حق استفاده از عکس های ارسالی را برای اهداف فرهنگی خود از جمله انتشار در مجلات، شبکه های اجتماعی، شبکه های تلویزیونی، بیلبوردهای شهری یا نمایشگاه های عکس برای خود محفوظ می دارد.
۱۲. هنرمندان محترم جهت ثبت نام و اعلام زمان ورود با شماره ۰۹۱۸۹۱۲۲۶۳۵ هماهنگی لازم است.
۱۳. آثار ارسالی به جشنواره پس از بررسی در قالب نمایشگاه تخصصی بر روی دیوار نصب می شود.

نحوه شرکت در جشنواره
۱. هنرمندان برای شرکت در رویداد باید با شماره ۰۹۱۸۹۱۲۲۶۳۵ (بهنام توفیقی) تماس گرفته و تاریخ شرکت خود را در این رویداد برای عکاسی اعلام کنند.
۲. با توجه به ظرفیت محدود در هر اجرا، اولویت با عکاسانی است که در اسرع وقت هماهنگی های لازم را انجام دهند.
۳. عکاس پس از اتمام فیلمبرداری رویداد و برای شرکت در جشنواره باید اثر خود را از طریق صفحه اینستاگرام خود با هشتگ #اکس_روشنای_شب_تار منتشر کرده و صفحه رویداد را با آیدی @roshanaye_shabe_tar ذکر کند.
توجه: هنرمند عزیز توجه داشته باشید که صفحه اینستاگرام ایشان در حالت خصوصی نباشد و این صفحه به نام و نام خانوادگی واقعی ایشان باشد.
۴. پس از پایان رویداد، عکس های منتشر شده توسط عکاس در اختیار تیم داوری قرار می گیرد و پس از مشخص شدن عکس های وارد شده به نمایشگاه، فایل با کیفیت عکس از عکاس تحویل داده می شود.
۵. هنرمندان محترم محدودیتی در تعداد آثاری که به اشتراک گذاشته می شود وجود ندارد اما تا آخرین روز مراسم عکس های خود را منتشر کنند و توصیه می شود به اشتراک گذاری عکس را به روز آخر نگذارید.

جایزه
نفر اول: ۵۰ میلیون ریال
رتبه دوم: ۴۰ میلیون ریال
نفر سوم: ۳۰ میلیون ریال

قضاوت کنید
احسان رفتی |
محمد محسنی فر
مهدی آشنا |

تقویم جشنواره
اولین ثبت نام عکاسان: ۱۸ جولای ۱۴۰۱
محدودیت زمانی برای تقسیم کار: ۲۷ جولای ۱۴۰۱
اعلام برندگان و جوایز: ۳۱ جولای ۱۴۰۱

اجرای میدانی بزرگ روشنایی شب تار از عید سعید غدیر خم هر شب ساعت ۲۰ در استان بستان تهران به صورت رایگان برگزار می شود.