فراخوان کنگره ملی “ماه خارجی” منتشر شد


بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری افق برتر کنگره ملی فرهنگ و هنر را با عنوان «ماه بیگانه» برگزار کرده است.

کنگره ملی از چهار بخش تشکیل شده است:

ادبیات: شعر آیینی، بومی، مدرن، کلاسیک، داستان کوتاه، آثار ادبی و داستان


هنری: فیلم کوتاه، کلیپ، ویدئو، پادکست، اینفوگرافیک، موشن گرافیک، خوشنویسی، سرود، پوستر، نقاشی و عکس

مایا: میزبان نرم افزارهای چند رسانه ای، نرم افزار موبایل، نشر الکترونیک و شبکه های اجتماعی است.

محورهای این کنگره ملی مولفه ها و ویژگی های سبک زندگی در فرهنگ علوی شامل: حجاب، قداست، قربانی، شهادت، جهاد، نماز، امر به معروف و نهی از منکر و خانواده است. ارزش‌های علوی در جامعه حاکم است، فرهنگ امام علی (ع) بر وحدت اسلامی، احکام و سیاست در سنت علوی، خانواده برتر در بیان و سنت امام علی (ع)، امام علی (ع) متمرکز است. در شعر و ادب فارسی، هنر در زندگی امام علی (آمریکا)، شناخت عرفانی ناب علوی از عرفان نوظهور و شاخص های فرهنگی و اجتماعی از دیدگاه امام علی (ایالات متحده آمریکا).

یکی از اهداف این کنگره ملی، اعتلای مبانی و ارزش های اسلام، حفظ حریم ولایت، فرهنگ پژوهش و تقویت روحیه پژوهش و پیگیری در ابعاد مختلف شخصیت و منش است. امام. علی (آمریکا) در خصوص تداوم کار امام علی (ع) در توسعه فرهنگی، تدبر در نهج البلاغه و استفاده از این اموال منحصر به فرد، تحکیم بنیان خانواده و جوانان با ترویج علوی به جامعه تبیین و روشنگری کرد. فرهنگ، بهره مندی همه اقشار اجتماعی از انتشار نتایج تحقیقات کنگره، تولید محتوای لازم مطابق با آموزه های علوی، تداوم ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی در سایه مرام و منش مولای متقی و آشنا. با خطبه نهج البلاغه و ترویج فرهنگ تأمل در آن و بهره گیری از این گنجینه شگفت انگیز.

علاقه مندان می توانند به سایت مراجعه کنند: در قسمت اعلام شده، آثار وی می توانند با تکمیل فرم درخواست به دبیرخانه این کنگره ملی و یا به نشانی دبیرخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان از طریق آدرس ۲۲ مرداد امسال