فولکس واگن تولید خودروی الکتریکی ID.4 را در ایالات متحده آغاز کرد


فولکس واگن تولید کراس اوور SUV تمام الکتریکی ID.4 خود را در ایالات متحده آغاز کرده است. این خودروساز روز سه شنبه گفت که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ تولید ID.4 را در کارخانه چاتانوگا در تنسی به ۷۰۰۰ خودرو در ماه افزایش دهد و سپس تولید را در طول سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.

به گفته فولکس واگن، مشتریان می توانند انتظار داشته باشند که تحویل در ماه اکتبر آغاز شود، که هم با دیفرانسیل عقب و هم تمام چرخ متحرک در مدل ۸۲ کیلووات ساعتی شروع می شود. اواخر امسال، این مرکز همچنین تولید مدل ارزان‌تر ۶۲ کیلووات ساعتی را آغاز خواهد کرد. تا به امروز، این خودروساز می گوید از زمان عرضه این کراس اوور در سال گذشته، بیش از ۱۹۰۰۰۰ دستگاه ID.4 را در سراسر جهان ارسال کرده است.

فولکس واگن نقطه عطف این هفته را مدیون سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری این شرکت برای برق رسانی به کارخانه چاتانوگا می داند. با اعلام امروز، این مرکز اکنون یکی از شش سایتی است که فولکس واگن در آن خودروهای الکتریکی تولید می کند. در ماه مارس، این خودروساز اعلام کرد که در طول پنج سال آینده ۷.۱ میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی هزینه خواهد کرد. تا سال ۲۰۳۰، فولکس واگن قصد دارد حدود ۵۵ درصد از فروش خودروهای برقی خود را در ایالات متحده داشته باشد.