قراردادهای کپی رایت فکری برای کتاب، انیمیشن و تولیدات فرهنگی منعقد می شودبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دبیرخانه بازاریابی هماورد (جشنواره) تهران به منظور توسعه کسب و کار در حوزه کودک و نوجوان، قرارداد کپی رایت را بین تولیدکنندگان ارشد و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی تنظیم کرده است.

دبیرخانه بازاریابی تهران برای حفظ حقوق معنوی محصولات فرهنگی کودکان و رونق کسب‌وکارها در این حوزه و نیز برجسته‌سازی محصولات داخلی، اقداماتی را در جهت بهبود عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان ارشد انجام داده و برای تقویت بین آنها قراردادهای کپی رایت منعقد کرده است. و الحاقات محصول برای اولین بار. . این اقدام منجر به شکل گیری یک زنجیره محصول فکری حول شخصیت ها و مفاهیم مورد نیاز در این زمینه خواهد شد.

محصولات کودکان و نوجوانان شامل محصولاتی مانند عروسک، انواع اسباب بازی با مفاهیم آموزشی، بازی های رایانه ای، نرم افزارهای نوشتن، بازی های رومیزی و انیمیشن می باشد.

محصولاتی که فرزندان ما را چابک و فرهیخته می کند و اندیشه و اندیشه را وارد سبک زندگی ایرانی-اسلامی می کند. این اقدامات علاوه بر توسعه کسب و کار در حوزه کودک از طراحی و تولید تا توزیع و فروش منجر به استفاده بهینه مصرف کنندگان از کالاهای فرهنگی و طبیعی می شود و جایگزین استفاده از محصولات بومی و فرهنگی و محصولات غیربومی بی مصرف و مضر خواهد شد. .

قرارداد کپی رایت مالکیت معنوی اولین اقدام مهم و رسمی دبیرخانه بازاریابی تهران (جشنواره) برای تولیدکنندگان و مجموعه‌ها است و همچنین حقوق مالکیت تولیدکنندگان و صاحبان ایده را تامین خواهد کرد. حقوق تولیدکنندگان فرهنگی همواره با نادیده گرفته شدن ابراز نارضایتی می کند و همواره نارضایتی به گوش مسئولان دولتی می رسد و از مسئولان فرهنگی خواسته شده است که به آن پاسخ دهند. پس از عقد قرارداد مالکیت فکری، قرارداد اقتصادی بین طرفین اعم از تولیدکننده ارشد و تولیدکننده منعقد می‌شود تا زمانی که مراحل آموزش تولیدکنندگان ارشد برای طرح‌های تجاری و برند انجام شود. قراردادهای اقتصادی سهم درآمد و درآمد طرفین قرارداد را تعیین می کند.

طبق قرارداد مالکیت فکری، نمونه محصولات همزمان با تهران مارکتینگ در تیرماه ارائه می شود و سرمایه گذاران مختلف نمونه محصولات را مشاهده خواهند کرد. در حالت مذکور، بر اساس متن قرارداد، سرمایه مورد نیاز برای تولید نمونه و محصول نهایی توسط سرمایه گذاران مختلف جذب شده و پس از مدتی محصول در مقیاس بزرگ تولید می شود و سپس بر اساس توانایی در زمینه توزیع و بازاری برای مؤسسات مرتبط وجود دارد، آنها به بازار می روند و به قلب و ذهن مخاطبان و کودکان و نوجوانان می رسند.

اما این روزها قراردادهایی با محوریت انیمیشن مطرح شده و قراردادهایی برای مشارکت فکری آنها بین سازندگان ارشد و فعالان بازی بسته شده است. در مراحل و زمان بعدی قراردادهایی در سایر حوزه های محصول فرهنگی برای کودکان و نوجوانان منعقد خواهد شد. قرارداد به شرح زیر است:

تولید انیمیشن بر اساس محتوای عمیق داستانی و آموزشی

– قرارداد تولید انیمیشن بین شرکت نومبال و شرکت تاکام فیلم آریا، به نقل از تکمیل فیلم، با استفاده از شخصیت «صفر» (یکی از شخصیت های شرکت تکم فیلم)، انیمیشنی بر اساس داستان و محتوای آموزشی شرکت نومبال تولید خواهد کرد.
قرارداد تولید انیمیشن بین شرکت همسا و انتشارات کتاب نیستان، به نقل از همسا، انیمیشنی سه بعدی با محوریت شخصیت‌ها و داستان‌های مجموعه کتاب‌های «تعطیلات مرشد» و «عین پهلوان» تولید خواهد کرد.
– قرارداد تولید انیمیشن بین کویر و مهرک فیروزه هدهد (بخش کودک و نوجوان انتشارات سوره مهر) به نقل از استودیو فیروزه هدهد، انیمیشن دوبعدی بر اساس کتاب داستان و کتاب شخصیت «یک به یک» تولید خواهد کرد.
– قرارداد تولید انیمیشن بین استودیو پازن و انتشارات کتاب نیستان، به گفته استودیو پازن انیمیشن دو بعدی بر اساس شخصیت‌ها و داستان «داستان پلنگ سفید» تولید خواهد شد.
– قرارداد تولید انیمیشن بین استودیو هدهد فیروزه کویر و موسسه مهد رسانه پژوه، بنا بر اعلام استودیو هدهد فیروزه کویر، انیمیشنی دوبعدی بر اساس شخصیت‌ها و محتوای اپلیکیشن داستان قرآن توسط مهد رسانه پژوه تولید می‌کند.

تامین کنندگان ارشد و تولیدکنندگان قراردادی را معرفی کنید

انتشارات سوره مهر: انتشاراتی در حوزه اندیشه و هنر انقلاب اسلامی است که تاکنون کتاب های زیادی در این زمینه منتشر کرده است و بخش کودک و نوجوان آن با نام مهرک با وجود قدمت چندین ساله خود توانسته است تعداد زیادی را تولید و منتشر کند. . کتاب ها متنوع و محبوب هستند.
انتشارات کتاب نیستان، نشریه ای در حوزه ادبیات و هنر که با همکاری مجله نیستان ایجاد شده است، بخش کودک دارای طیف گسترده ای از کتاب های داستانی، آموزشی، آگاهی بخشی و سرگرمی در حوزه کودک است.
مهد مدیا پژوه: مؤسسه‌ای است که محصولات رسانه‌ای فرهنگی در زمینه‌های تاریخ، علوم اجتماعی و روان‌شناسی کودک و کاربرد داستان‌های قرآنی بسیار پرمخاطب خود را تولید می‌کند.
تک آریان فیلم: یک موسسه هنری است که در درجه اول بر تولید انیمیشن تمرکز دارد و سابقه طولانی در این زمینه دارد.
استودیو کویر فیروزه هدهد: این استودیو شامل چند انیماتور جوانی است که در نمایش فرنو و کار نارگیل و بابا شرکت کرده اند و چندین تیزر تبلیغاتی را در کارنامه خود ساخته اند.
استودیو پازن: یک استودیوی تولید انیمیشن که در کارنامه خود کارهای سه بعدی و دو بعدی تولید می کند و یکی از مهمترین کارهای این استودیو اثری به نام «من آلیس نیستم، اما اینجا سرزمین عجایب است» است. . شهرت جهانی.
مجموعه همسا: این مجموعه با طراحی پویانمایی داستان گمشده بر اساس «پرتاب کدو تنبل» در نمایش فرنو شرکت می کند و می تواند در تولید خود از سیستم ضبط حرکت رو به جلو استفاده کند.

هر یک از طرفین قرارداد فوق با توجه به موضوع قرارداد تعهداتی را می پذیرند و در مالکیت معنوی محصول به صورت درصدی و در مواردی سهم سرمایه گذار برای تولید محصولات فرهنگی سهیم می شوند. مدت این قرارداد عمدتاً ۳ سال بوده و در صورت تمایل قابل تمدید می باشد.

با ادامه جستجوی قراردادها و گسترش محصولات در سایر حوزه های محصولات فرهنگی از جمله؛ انیمیشن، نگارش نرم افزار و بازی های ویدئویی، بسته های متنوعی پیرامون محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان شکل می گیرد که زمینه را برای توسعه بیشتر محصولات و بازارهای بزرگتر آنها فراهم می کند که منجر به رشد و گسترش محصولات بومی و کودکان و نوجوانان می شود. نوجوانان می شوند. آشنایی بیشتر با فرهنگ محلی.با ایران اسلامی.