قطعی عجیب اینستاگرام باعث شد برخی فکر کنند حسابشان بسته شده است


اگر اخیراً نتوانسته اید فید اینستاگرام خود را بررسی کنید، تنها نیستید. اینستاگرام تایید کرده است که برخی از کاربران در دسترسی به حساب های خود با مشکل مواجه هستند. این شبکه اجتماعی دلیل این پست را مشخص نکرده است، اما برخی از کاربران اعلان‌هایی مبنی بر تعلیق حساب‌هایشان دریافت کرده‌اند و برخی دیگر شاهد کاهش تعداد فالوورهای خود بوده‌اند. اینستاگرام عصر دوشنبه در توییتی مدعی شد که این مشکل را برطرف کرده است، اما توضیحی در مورد علت وقوع این خطا ارائه نکرد.

گزارش سقوط کمی قبل از ساعت ۹ صبح به وقت شرقی در Downdetector منتشر شد. با این حال، آنها سازگار نیستند، زیرا بسیاری از کاربران (از جمله در اینجا در Engadget) مشکل را پیدا نکرده اند.

این اولین قطعی قابل توجه در سال گذشته نیست. شبکه اجتماعی متا شرکت مادر تقریباً یک سال پیش پس از آفلاین شدن بخش مهمی از شبکه اصلی شرکت، دچار یک قطعی بزرگ شد. اخیراً اینستاگرام در اوایل اکتبر یک باگ را برطرف کرد که باعث می شد کاربران iOS از دسترسی به این سرویس جلوگیری کنند. اشکال تصادف فوری در سپتامبر نیز کمکی نکرد. این سکسکه‌ها مکرر نیستند، اما نشان می‌دهند که اینستاگرام هنوز هم مشکلات دندان درآوردن دارد.

وضعیت نسبت به سال قبل بهتر شده است. به خصوص در سال ۲۰۱۹، اینستاگرام در یک ماه با دو اختلال مواجه شد. این علاوه بر مسائل مربوط به حریم خصوصی است که گذرواژه های کاربر را برای کارمندان فاش کرده است.

با این حال، این آخرین شکست در زمان بدی رخ می دهد. اگرچه تعداد مخاطبان اینستاگرام همچنان در حال افزایش است و اخیراً از مرز ۲ میلیارد کاربر فعال عبور کرده است، متا با سرمایه گذاری در فناوری های Metaverse مانند سخت افزار واقعیت مجازی و پلت فرم Horizon Worlds ضرر می کند. این شرکت در معرض خطر فوری نیست، اما اگر می‌خواهد امپراتوری رسانه‌های اجتماعی خود را رشد دهد و هزینه‌های فزاینده را جبران کند، به قابلیت اطمینان نیاز دارد.

به‌روزرسانی ۱ نوامبر ۲۰۲۲ در ساعت ۲:۱۶ بامداد ET: قطعی مدتی طول کشید، اما در نهایت برطرف شد. Parent Meta بیانیه زیر را به Engadget داد: “اوایل امروز، یک باگ باعث شد برخی از کاربران اینستاگرام در دسترسی به اکانت های اینستاگرام خود با مشکل مواجه شوند. این باعث شد تعداد کمی از حساب ها تغییر موقتی در تعداد افرادی که آنها را دنبال می کنند مشاهده کنند. ما برطرف کردیم. این موضوع در اسرع وقت برای همه تحت تأثیر قرار می گیرد و ما از ناراحتی عذرخواهی می کنیم.