“قلب ندارد” انتقاد کردگزارش آژانس کتاب ایران (ایبنا) این نشست با حضور فاطمه سلیمانی ازندریانی، نویسنده کتاب و محمدرضا شرفی خوبوشان، منتقد ادبی با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی و آژانس کتاب ایران برگزار می شود.

کتاب «دلی که نداشتی» داستانی با مضمونی اجتماعی است. این داستان زندگی دختری را روایت می کند که در دهه ۷۰ به دنیا آمده است که با طلاق روش زندگی اش به شدت تغییر کرده است.

در بخشی از این خبر می خوانیم:
خانممجان خوشبختانه تهران نیست وگرنه بالای مجلس می نشیند و من را سرزنش می کند که نمی دانم شوهرم را در مشت بگیرم و هزار حرف عجیب دیگر به همین دلیل پدر برنامه ریزی کرده است که تاج الملوک روز طلاق در تهران اینطور نمی شود به خرج بابا با خاله زهرا و آتن به مسجد رفتند خدا را شکر تحت هیچ شرایطی حج نمی گذرد و مشهد بهترین دلیل برای دوری او از تهران است. خاله زهرا هم به ارباب قیام کرد آتن فقط اصرار کرد در تهران زندگی کند اما عمه اجازه نداد خانم آتنا کوچولو از ترس چند روزی می خواست از غرغر خانم جان جلوگیری کند اما اگر یکی بگوید نه یعنی چه؟ بازدید از مشهد بدون شک محکوم به ارتداد خواهد شد.بزرگترین دلیل آتن برای غرغر کردن.همیشه هزار دلیل وجود دارد که یک خاله بعد از مرگش مستقل زندگی کند. آلاکینا در میان غم و اندوه زندگی، خوشحالم که مجبور نیستم شرایط مشابه آتن را تحمل کنم. آنها نیز از سنین بسیار پایین هستند. بدون پدر و مادر، در سایه آقا بزرگ.»

زمان و مکان نشست نقد و بررسی این اثر ۲۹ تیرماه ساعت ۱۵ در تالار مؤسسه کتاب و ادبیات ایران شهید عاشوری خواهد بود.