قول خلف «شهرزاد» در اجرای «کیستار»/ پول را پیشاپیش پس ندادند! – تئاتر آنلاین


کارگردان نمایش «کیستار» که قرار بود از ۱۵ مهرماه در بوتیک تئاتر شهرزاد باشد که به دلیل شرایط موجود میسر نشد، از عدم پس دادن پیش پرداخت ۲۴ میلیون تومانی توسط گروه خبر داد.

کارگردان عاطفه مقدسی کارایی «کیستار» که قرار بود از ششم مهرماه در بوتیک تئاتر پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه برود اما با توجه به شرایط موجود این امکان وجود ندارد، درباره وضعیت این نمایش به تئاتر آنلاین گفت: ما قرار است قطعه «کیستار» را از ششم مهرماه اجرا کنند که در بوتیک تئاتر شهرزاد اجرا می شود، اما به دلیل شرایط موجود سالن اجرا کنسل شد و از من خواستند شماره حسابی در اختیارشان بگذارم تا ۲۴ میلیون پیش پرداخت کنند. تومان.پرداخت گروه به سالن.

وی ادامه داد: بعد از بازگشت به تئاتر گفتند فرصت اجرای دیگری به ما داده می شود و قرار شد دی ماه نمایش کیستار را روی صحنه ببریم. از او خواستیم که قرارداد جدیدی را بنویسد و شرایط آن را بنویسد که اگر در دی ماه، شرایط اجرای آن را فراهم کند کارایی «کیستار» پیش پرداخت نداد، قبول کردند و تصمیم گرفتیم ۲ روز بعد به سالن برویم و قرارداد ببندیم.

مقدسی تاکید کرد: وقتی به تئاتر برگشتم با تعجب گفتند نوبت اجرا ما گذشته است و نمی توانیم روی نوبت دیگری کار کنیم و پیش پرداخت ۲۴ میلیون تومانی به ما بازگردانده نمی شود.

کارگردان کارایی «کیستار» در پایان سخنان خود تصریح کرد: یک سال آموزش می بینیم و هزینه دکوراسیون، لباس، سکوی تمرین و سایر هزینه ها را داریم که قابل برگشت نیست. اکنون سالن ها پیش پرداخت ها را بازپرداخت نمی کنند و اجتناب از آنها آسان است. در این مورد هم به اداره کل هنرهای نمایشی و خانه تئاتر مراجعه کردیم و با مدیرعامل انجمن صنفی سینماهای خصوصی ایران هم صحبت کردیم که متاسفانه نتیجه ای نداشت.