لایحه جامع روزنامه نگاری در کمیسیون فرهنگ دولت تصویب شدگزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که بعدازظهر امروز یکشنبه با عنوان «روایت اول» در تالار وحدت برگزار شد، گفت: در تلاش بوده ایم تا مشکلات گذشته را حل کنیم. اهالی رسانه در یک سال گذشته اساسا لایحه جامع خبرنگاری را در کمیسیون فرهنگ دولت تصویب کرده ایم و امیدواریم با تصویب نهایی این لایحه در دولت و شورای اسلامی شاهد تحول اساسی در حوزه باشیم. روزنامه نگاری و رفع تمامی موانع و مشکلات پیش روی رسانه ها.

وی همچنین به بسته حمایتی دولت مردمی از خبرنگاران اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور در ۱۳ بند دستورات ویژه ای در این زمینه داده است تا بتوانیم تفاهم نامه اجرایی را با وزارتخانه های مختلف تکمیل کنیم.قدردانی وزیر فرهنگ از وزیر صلح، ارتباطات و اقتصاد
اسماعیلی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران و خبرنگاران فقید گفت: رئیس جمهور انقلابی و مدرسه همواره توجه ویژه ای به حل مشکلات اصحاب رسانه دارند و در آخرین جلسه شورای دولت نیز به جایگاه توجه ویژه دارند. از روزنامه نگاران

وی در پایان سخنان خود به تلاش سایر وزرا برای تکریم اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: از وزیر محترم ارتباطات، صمت و اقتصاد برای اجرای تفاهم نامه بسته حمایتی از خبرنگاران و خبرنگاران تشکر می کنم. اهدای جوایزی برای تجلیل از خبرنگاران و خبرنگاران و جزییات این موضوع به زودی اعلام خواهد شد.

رسانه های مردمی نقش مهمی در نهادینه شدن جهاد دارند
در ادامه فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: در دوره جدید فعالیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ تلاش خود را معطوف به نقطه شروعی کرده ایم که این نقطه شروع است. تولید محتوا است و از سوی دیگر در تدوین کلیه دستورالعمل ها و مقررات بر امنیت شغلی خبرنگاران تاکید شده است. است.

وی ادامه داد: تمامی خدمات مرتبط با اصحاب رسانه را به سامانه جامع رسانه ای کشور هدایت کرده ایم تا این خدمات به صورت یکپارچه، شفاف و بدون نقص به خبرنگاران ارائه شود. البته برای این مسیر به کمک، مشارکت و حمایت همه نیاز داریم.

وی در پایان به حمایت «راوی اول» از رسانه ها اشاره و خاطرنشان کرد: اگر قوانینی مانند ماده ۴۶ قانون مطبوعات را به طور کامل اجرا کرده ایم به این دلیل است که حفظ امنیت شغل خبرنگاران بسیار مهم است. در صورت موفقیت مسیر درست را در این مسیر طی کنیم، بدون شک اهالی رسانه با تولید محتوا در نهادینه شدن تبیین جهاد نقش بسزایی خواهند داشت.

یادآور می شود، بیان دغدغه ها و مشکلات برخی خبرنگاران، تجلیل از خانواده خبرنگاران فقید و اجرای تلاوت از دیگر بخش های مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سال جاری با عنوان «روایت اول» بود.