متوسط ​​زمان رسیدگی به پرونده های یزد ۲۱ روز است


به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی دهشیری روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از موضوعات عدالت، سازش و رای گیری قطعی یا نقض نشده است، اظهار داشت: برای حل این موضوع دوره ای برگزار شد. . آموزشی همچنین در بانک رای دادگستری دولتی رای جمع آوری کرده و قالب رای کارشناسی را تغییر داده است.

وی افزود: در این مورد، انتشار یک کتاب ۴۰ جلدی «۴۰ صوت، ۴۰ تجربه» در دستور کار قرار دارد که تاکنون هشت جلد آن منتشر شده، چهار جلد آن در دست چاپ است و ۱۳ موضوع مرتبط دیگر در دست انتشار است. در حال انجام.

دهشیری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ۹۷.۷ درصد زندانیان استان یزد را مردان و مابقی را زنان، مردم و کودکان تشکیل می دهند، عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به ۱۹ شاخص در نظر گرفته شده برای ارزیابی زندان ها گفت: یزد در اردیبهشت ۱۴۰۰ رتبه هفتم کشور و در اردیبهشت ۱۴۰۱ رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد.

رشد ۷۲ درصدی پردازش پرونده الکترونیک در یزد

وی در بخشی دیگر از این سخنان با اشاره به رسیدگی الکترونیکی به پرونده ها در دادگستری استان یزد، اظهار داشت: از مجموع ۸ هزار و ۱۷۹ پرونده در استان یزد به ۵ هزار و ۸۶۷ پرونده به صورت الکترونیکی رسیدگی شده که ۷۲ درصد افزایش داشته است.

دهشیری ادامه داد: تاکنون ۱۶ دادگاه الکترونیکی در زندان ایجاد شده و رسیدگی به پرونده های بازداشتی ها بدون نیاز به حضور در دادگاه انجام می شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری استان یزد را سال ۱۴۰۰ به طور میانگین ۹۳ روز اعلام کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ متوسط ​​زمان رسیدگی به پرونده ها در استان یزد به ۲۱ روز رسیده است.

وی در خصوص مجازات جایگزین حبس گفت: مجازات حبس برای برهم زنندگان نظم و امنیت مجازات سوزان است و در مدل سوم مجازات به سمت استفاده از مجازات جایگزین حبس رفته ایم.

دهشیری همچنین درباره ثبت نام ۴۹۰ هزار و ۳۶۲ نفر از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان یزد در سامانه ثنا اظهار کرد: ۹۳.۷ درصد از اطلاع رسانی های آن از طریق این سامانه انجام شده است.

۵۴.۵ درصد موارد مسن در استان یزد تعیین تکلیف شدند

رئیس کل دادگستری استان یزد همچنین از کاهش پرونده سالمندان در استان یزد خبر داد و بیان کرد: ۵۴.۵ درصد از پرونده های سالمندان استان تعیین تکلیف شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود رتبه صلح و سازش در پرونده های استان یزد را در حالت دوم اعلام کرد و گفت: شورای حل اختلاف استان یزد نیز از نظر عملکرد رتبه پنجم کشوری را دارد.

دهشیری همچنین با اشاره به تلاش قوه قضائیه برای احیاء و صیانت از حقوق عامه در زمینه رفع تصرف و اجرای تصمیمات قطعی رفع تصرفات گفت: در سال گذشته ۶۶۷ حکم توقیف مستقیم با دستور قضایی اجرا شده است. با این حکم بیش از ۷۳۸ هکتار از اراضی ملی استان یزد تصرف شد و ارزش این زمین ۳ میلیارد و ۲۳۵ میلیون و ۴۶ میلیون تومان بود.

وی با اشاره به ورود دادگستری استان یزد به عرصه تولید گفت: یکی از برنامه های ما حمایت از تولیدکنندگان است که در این مورد سایت حامی به ابتکار دادستان یزد و معاونان وی راه اندازی شده است.دادستان در شرکت یک روز در هفته.” شهرک صنعتی استان یزد برای رفع مشکلات و مشکلات تولیدکنندگان راه اندازی شده است.

صدور حکم مجازات مدیر سابق محیط زیست یزد و انفصال از خدمت شهردار

دهشیری همچنین به تشریح پرونده ویژه استان یزد پرداخت و گفت: این پرونده در حوزه مدیران سابق محیط زیست به اتهام ارتشاء و جعل اسناد دولتی تشکیل شد.

وی همچنین از صدور حکم برای یک باند ۱۵ نفره اختلاس در سازمان اموال دولتی یزد خبر داد و بیان کرد: این باند در صدد واگذاری اموال مرغوب با اموال نامرغوب است که مجازات آنها صادر شده است.

دهشیری همچنین از مجازات یکی از شهرداران یزد و انفصال از خدمت و همچنین پرونده برق منطقه ای خبر داد.