محصولات آرد راه های ثروتمند شدن را به من آموختند


سال هاست که به دنبال راه هایی برای کسب درآمد بیشتر هستم. زمانی که وارد عرصه آرد سوخاری کارآمد شدم، کسب و کارم به سرعت توسعه یافت و در مدت کوتاهی اموالم را چند برابر کردم و توانستم به جایگاه شایسته ای برسم. زمینه آرد سوخاری

آرد نان خانگی

آرد نان خانگی از نان حجیم تهیه می شود، نان را طوری حرارت می دهند که رطوبت آن ها کاملا گرفته شده و خشک شود. اصولاً می توان گفت آرد سوخاری و آرد سوخاری دو محصول از یک خانواده هستند. آنها این نان های بزرگ را دوباره گرم کردند تا ترد و قهوه ای شوند. فرآیند تبدیل این نان به آرد را آرد نان می نامند. نان برشته شده و نان باگت در صورت عدم استفاده و کهنه شدن به کارخانه بازگردانده می شود و فرآیند حرارت دهی و رطوبت زدایی انجام می شود و به صورت آرد سوخاری روانه بازار می شود.

پودر سوخاری پرنده

در نظر گرفتن پودر سوخاری پرنده به دلیل ارزش غذایی بالا برای تغذیه پرندگان زینتی مانند طوطی و سایر پرندگان بسیار مفید و ارزشمند است. استفاده از پودر سوخاری برای پرندگان باعث افزایش باکتری های مفید در دستگاه گوارش و بهبود عملکرد صحیح سیستم گوارشی پرنده شما می شود. اگر آرد سوخاری همراه با تخم مرغ مصرف شود از میکروب های خطرناک تخم مرغ و بیماری های قارچی نیز جلوگیری می کند و باعث اسیدی شدن غذا و هضم بهتر آن می شود.

پودر سوخاری پوسته پوسته

در کل اگر بخواهیم شما را آماده کنیم پودر سوخاری پوسته پوسته در نهایت متوجه می شویم که همه آنها به یک شکل تهیه می شوند و هیچ تفاوتی بین آنها نیست، در نتیجه طعم آرد سوخاری شبیه سایر آرد سوخاری ها است و فقط در ادویه ها فرق می کنند، مثلا یک عدد داغ بیشتر یا یکی. شور تر برای تهیه آرد نان به مقداری نان لواش یا نان باگت نیاز داریم. برای تهیه آرد نان ابتدا باید نان را خشک کرد. برای اینکه نان زودتر خشک شود، می توانید آن را روی حرارت قرار دهید، بنابراین نان را به قطعات کوچک تقسیم کنید. داخل قابلمه را روی حرارت قرار دهید، نان را برش دهید زیرا سطح بزرگ نان در معرض حرارت است و رطوبت آن راحتتر از دست می‌رود، بنابراین زود خشک می‌شود.