مدیرعامل بانک مسکن: اقتصاد کشور بانک محور است


به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از بانک مسکن – پایگاه خبری هیبنا. اولین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن با حضور علیرضا فخاری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، محمد آیینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری و اقبال برگزار شد. . شکری، عضو کمیسیون عمران مجلس، محمود شایان، مدیرعامل و تنی چند تن از مدیران بانک مسکن مدیر عامل شرکت نیز در این کنفرانس شرکت کنند بانک مسکن وی در این همایش گفت: یکی از الزامات تامین مالی و ساخت مسکن با کیفیت و ارزان، صنعتی شدن است.

وی افزود: مدت زمان مشارکت شرکت های مسکن ساز و انبوه سازان حداقل ۲۴ ماه است که صنعتی شدن زمان این دوره را کاهش می دهد و در ادامه سیستم بانکی متناسب با صنعتی شدن باید زمان تامین مالی را کاهش دهد. توسط اصلاح روش تامین مالی

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی فرآیند تامین مالی این است که بازار سرمایه و انبوه سازان به یکدیگر متصل هستند و محدودیت ها در این حوزه باید برطرف شود.

شایان با بیان اینکه اقتصاد کشور ما بانک محور است و باید تغییراتی در نظام بانکی رخ دهد، گفت: فروش کنتور مسکن یکی از ابزارهای نوین مالی است و بانک مسکن بنا دارد بر اساس این موضوع تغییراتی در نظام سپرده گذاری خود ایجاد کند که منوط به موافقت شورای فقهی سازمان بورس است.

مدیر عامل بانک مسکن وی پیشنهاد کرد صندوق مسکن و ساختمان به یک صندوق ملی و فراگیر تبدیل شود تا سایر بانک ها معاف شوند. بانک مسکن همچنین با اخذ مجوز لازم از این وجوه استفاده لازم را بنمایند.

وی همچنین تحول نظام بانکی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای جذب سرمایه گذاری خارجی، فروش کنتور مسکن، تحول در روش های لیزینگ را از جمله راهکارهای مدیریت بازار مسکن عنوان کرد.

شایان در پایان سخنان خود تصریح کرد: دولت مصمم به اجرای بحث لیزینگ مسکن است و در راستای اجرای این طرح ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است. بانک مسکن اقدام خوبی است که امیدواریم تاثیر مثبتی داشته باشد و بخشی از مشکل بازار املاک را حل کند.

همچنین در این مراسم آخرین جلسه شورای بزرگ مسکن با حضور رئیس جمهور که وزیر راه و شهرسازی در آن حضور یافت. بانک مسکن مورد قدردانی قرار گرفت، خاطرنشان شد و اقبال شکری عضو کمیسیون سازندگی شورای اسلامی از کمک های بانک در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تقدیر کرد.