مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست عمومی در روستای دیرستان اعلام کرد: موافقتنامه شورای عمومی منطقه آزاد و تبدیل کل جزیره قشم به منطقه آزاد.


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست عمومی با جامعه روستای دیرستان از موافقت شورای کل منطقه آزاد با تبدیل کل جزیره قشم به منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحفم آنلاین، افشار فتح اللهی امروز سه شنبه (۳۱ خرداد ۱۴۰۱) در نشست با جامعه روستای دیرستان اظهار داشت: ادغام جزیره قشم به منطقه آزاد یکی از خواسته های سازمان منطقه آزاد قشم با اولویت است. برای پایان دادن به مشکلات مردمی به دلیل دوگانگی حاکمیتی در حال حاضر وجود دارد. توانستیم با پیگیری و حمایت دکتر محمد پس از چندین سال از شورای عالی منطقه آزاد موافقت کنیم.

وی افزود: موافقت با حل معضل حاکمیتی قشم در دولت مردمی و به نفع جامعه که همراه با حمایت دبیرکل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می تواند به توسعه متوازن و برنامه ریزی متوازن در سطح جزیره منجر شود. بهبود اقتصاد و درآمد مردم در سال‌های آینده منجر به حرکت این منطقه در مسیر درست مطابق با رسالت ذاتی منطقه آزاد خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: بر اساس ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور، کلیه اختیارات و مسئولیت هایی که مستلزم تصمیم گیری صریح و سریع (به استثنای دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی) باشد، باید داخلی باشد اختیارات مدیران عامل مناطق آزاد

فتح الله تاکید کرد: موضوع قوانین دوگانه قشم سالهاست که گریبان ساکنان و به ویژه فعالان اقتصادی این منطقه را گرفته و تاثیرات مخربی بر زندگی روزمره جوامع و سرمایه گذاران از مدیریت شهری گرفته تا پروژه های کلان اقتصادی، گمرکی و مالیاتی داشته است. مشکلات در جزیره

به گفته وی؛ منطقه آزاد قشم با شرایط خاص و موقعیت ژئوپلیتیکی خاص که این منطقه را از سایر مناطق آزاد کشور متمایز می کند، به دلیل تنوع مدیریتی و عدم انطباق و انطباق دستگاه های اجرایی و قوانین در مناطق آزاد نسبت به سایر مناطق از نظر وسعت. تنوع پشت سر گذاشته شده است.

فتح اللهی مدعی شد: یکی از مهم ترین و موثرترین اقدامات برای جبران این عقب ماندگی، اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه برای رفع دوگانگی حاکمیت در منطقه آزاد قشم و ایجاد وحدت مدیریت در دستگاه های اجرایی است. ماموریت برای این سازمان.”

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان ضمن قدردانی از حمایت های شورای عالی منطقه آزاد به ریاست دکتر سعید محمد خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری در قشم، سازمان منطقه آزاد قشم با توان و قدرت بیشتری می تواند ایفای نقش کند. گام‌های محکم‌تری در راستای رعایت این مسئولیت و در تمامی بخش‌های اقتصادی، صنعتی، گردشگری که قانونگذار در اولویت قرار داده است، به نفع کل جزیره و توسعه بیشتر است. دولت نیز کمک خواهد کرد.