مدیریت تبدیل تهدیدها به فرصت در بازار کسب و کار


در هر کسب و کاری که اداره می کنید، چه در پوشش تولید کننده و چه در جایگاه مصرف کننده، هدف یک جمله ناامیدکننده خواهید بود. این گفتگوی خسته کننده می تواند فشرده تر باشد و وضعیت کاری شما را کنترل کند، که دیگر فرصتی برای دیدن فرصت های پیش رو نیست. بر اساس آمار و نه در سطح شعار، بنگاه‌های بزرگ دنیا که در حال حاضر فقط در بازار جهانی وجود دارند، بنگاه‌هایی هستند که در بازاری متلاطم با پایگاهی به‌ویژه تقویت شده‌اند.

در کسب و کار شما، تهدیدها ذاتاً منفی نیستند و شما را به خاطر شکست تنبیه نمی کنند، بلکه در موارد رایج، تنها با کمی هوشیاری و زیرکی، فرصت و سود ایجاد می کنند. همه اختراعات و پیشرفت های بشر از ازل تا ابد ناشی از تهدیداتی است که در دست انسان به فرصت تبدیل شده است. کارآفرینان جوانی که تازه وارد کارآفرینی شده اند باید بدانند که رشد اقتصادی متوقف نخواهد شد. در بازار فراز و نشیب هایی وجود دارد، اما همانطور که گفتیم، متوقف نمی شود. کافی است تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید و هر شخص، برند یا کسب و کاری که زودتر فرصت ها را بشناسد و از آنها استفاده کند، موفق تر خواهد بود.

شما این فرصت را به دست می آورید که تحت پوشش یک کارآفرین یا مدیر جوان، یک تهدید را به یک فرصت تجاری تبدیل کنید. اینکه چگونه کارآفرینان یا مدیران می توانند تهدیدها در یک کسب و کار را به فرصت تبدیل کنند، نیاز به یادگیری مهارت هایی دارد که باید مورد نیاز باشد. در قدم اول دیدگاه خود را اصلاح کنید و همیشه مشکل خود را یک فرصت ببینید. مشکلات را به عنوان موانعی برای موفقیت ندانید، بلکه به دنبال فرصت های جدی برای حل آنها به صورت فردی با دیدگاهی انتقادی و خلاق باشید. از بسیاری از مشاوران کسب و کار بهره ببرید و با جمع آوری کارشناسان و متخصصان در تیم کاری خود، هر تهدیدی را که در مقابل شما قرار دارد، به عنوان یک فرصت ببینید. بسیاری از افراد عادی یا کارآفرینان تازه کار وقتی با تهدیدهای واقعی در محل کار مواجه می شوند، قافیه را از دست می دهند، در حالی که مدیران توانا و شایسته آن را به خوبی مدیریت می کنند.

مثلا اگه فردا از دانشگاه اخراج بشی چی؟ بسیاری از مردم راه دیگری برای موفقیت نمی یابند و خود را شکست خورده می دانند، اما زمانی که «بیل گیتس» در جوانی از دانشگاه اخراج شد، توانست با شروع مسیر و نگاهی جدید بر این تهدید غلبه کند. و موفقیت خیره کننده

تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید
تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید

والت دیزنی نیز اخراج شد. او در جوانی که در یک روزنامه محلی کار می کرد به بهانه اینکه ایده و خلاقیت خوبی نداشت از کار اخراج شد، اما با شناسایی استعدادها و استفاده از اخراجش که خطر بزرگی برای پیشرفت شغلی اوست، مدیریت کرد. او اولین شرکت انیمیشن سازی را تأسیس کرد. البته باز هم در این راه شکست خورد. اما او تسلیم نشد و اکنون والت دیزنی یکی از موفق ترین کسب و کارهای هنری و سرگرمی در حوزه کاری خود است.

البته باید به خاطر داشت که گاهی اوقات این تهدید آنقدر ترسناک بود که هیچکس نمی توانست با آن مقابله کند. امواج توسط فناوری پیشرفته با سرعت خوب ایجاد می شوند و کارآفرینان نمی توانند از آنها پنهان شوند. همیشه خود را آتش نشانی تصور کنید که نمی تواند محل آتش سوزی را پیش بینی کند، اما همچنان به دنبال مهارت ها و توانایی هایی است که تا حد امکان کارآمد باشد. تلاش خود را دو چندان کنید و با آرامش و تمرکز به جلو نگاه کنید. در این صورت می توان هر تهدیدی را فرصتی جدید و ارزشمند دانست.

مصطفی یحیایی – کارشناس ارشد علوم ارتباطات

مدیریت تهدیدات برای فرصت ها در بازار کسب و کار را برای اولین بار در سایت خبری-تحلیلی آنلاین Understanding ارسال کنید. ظاهر شد.