مرحوم استاد حمید سبزواری شعر را با نظافت و ادب تقدیم کردندبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام محمدمهدی اسماعیلی توسط محمدحسین زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سبزوار قرائت شد.

متن این پیام بدین شرح است:


«اسم الله الرحمن الرحیم
انسان برای تهذیب روحیه و اندیشه خود نیازمند کلام است و در این راه در حال تفکر است و از همه ابزارها برای پاکسازی ذهن خود استفاده می کند. به نثر بیان می شود و با گذر از تمام ظرافت ها و صنعت لفظی و شعری معنا را به عهده می گیرد و آن را معطر می کند، به بهترین نحو به مخاطب منتقل می کند.

در این میان، انتقال مفهومی سرشار از حکمت در قالب شعر، انتخاب شیوه بیان بهتر برای مفهومی بهتر است.

پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد این نوع شعر فرموده اند من شعر حکمت (برخی اشعار حکمت است).

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، شعر سرشار از حکمت و پند و اندرز به میان مردم سرایت کرد و عنایات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (رضوان الله تعالی علیه) موجب رشد شعر ناب و تأثیرگذار شد. .

بگذار روح شکنندگی و شعر در زمین کهن ما باشد. شعر تبدیل به شعار و شعار تبدیل به شعری ماندگار می شود و فریاد عدالت خواهی و حق طلبی را تشکیل می دهد.

مرحوم استاد حمید سبزواری از شاعرانی بود که به پاکی شعر پایبند بود و با ادب آن را مطرح می کرد. شعر سبزواری از جمله اشعار جوششی است که بیشترین معنا را در کمترین معنای کلمات قرار می دهد و این امر مورد قبول عموم است. گمان می‌کردند برخی از شاعران پس از انقلاب توانسته‌اند شعر را به طور گسترده مورد استقبال قرار دهند. امروزه برخی از اشعار سبزواری که در قالب ترانه ارائه شده است در خاطرات نسل ما حک شده و به سینه می رسد. در شعر او شهود، شهادت، عرفان، معنویت و حماسه در کنار هم معنای بهشت ​​را می آفرینند.

با این حال او برای عشق لجام گسیخته خود به سرباز فریاد می زند. به سربازان عشق خیره می شوم


ضمن عرض تجلیل از مردم گرانقدر سبزوار، به حاضرین و برگزارکنندگان این همایش خیر مقدم عرض می نمایم و آرزو دارم با این شاعران جاویدان شریک سازیم:


بیا، بیا، متحد شو
وفاداران شاخ، آن ولایت بومی
شما یک ملت خاص هستید، شما یک الگو هستید
شما پایه و اساس هستید، شما رهبر هستید”