مسابقه سراسری کتابخوانی «اسان ۲۵۰» برگزار می شودمدیرکل کتابخانه استان بوشهر این خبر را اعلام کرد خطاب به خبرنگاران خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت نشست تخصصی «داستان مادر» و همچنین مسابقه سراسری کتابخوانی «مرد ۲۵۰ ساله» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. استان بوشهر.

حیدر راهب در افتتاحیه مسابقه کتابخوانی «مرد ۲۵۰ ساله» توضیح داد: این مسابقه مصادف با هفته دولت بر اساس کتاب «مرد ۲۵۰ ساله» است که گزیده ای از بیانیه بالاترین رهبر از انقلاب اسلامی درباره زندگی مردم بی گناه (علیهم السلام)، توسط کتابخانه عمومی استان. بوشهر در سطح کشوری در حال برگزاری است و علاقه مندان برای شرکت در این مسابقات می توانند به سایت www.samakpl.ir مراجعه کنند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه دیگری که قرار است در بوشهر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شود، بیان کرد: مجموعه نقد و بررسی هفتگی کتاب های روایت شده توسط مادران شهدا با عنوان «روایت مادر» انجام می شود. با هدف تحقق توصیه رهبر کبیر انقلاب، مدظله العالی مبنی بر استفاده از شاعر زلال قریحه در حفظ ادبیات جهاد و مقاومت، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان اجرا می شود. و به میزبانی حلقه های ادبی استان برگزار شد. شهریور امسال به میزبانی بوشهر برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر یادآور شد: در این نشست کتاب «دریای ستارگان خاطرات زهرا گگان همسر شهید مسعود (حبیب) خلعتی» نوشته سیدقاسم یاحسینی که در سال ۱۰ به رشته تحریر درآمده است. جلسات مصاحبه با زهرا گگان، بررسی شد. همچنین در این ویژه برنامه از مادران و خانواده شهدا تجلیل خواهد شد.

راهب در پایان یادآور شد: کتاب «دریایی از ستارگان: خاطرات زهرا گگان، همسر شهید مسعود (حبیب) خلعتی» نگاهی اجمالی به زندگی و شهادت تفنگدار یکم دارد و خاطراتی را بازگو می کند. و رشادت های این شهید نیروی دریایی.