من لیاقت سرمربیگری استقلال را ندارم که داستان را بگویمپیروز قربانی درباره روند انتخاب سرمربی جدید استقلال گفت: استقلال سال گذشته در فصل نقل و انتقالات را بست و وضعیت بهتری نسبت به رقبا پیدا کرد و قهرمان شد. حالا تیم‌های رقیب را می‌بینیم که مسابقه می‌دهند. استقلالی ها فرصت را از دست ندهند و هر چه زودتر سرمربی جدید انتخاب کنند.

او توضیح می دهد که آیا گزینه های داخلی یا خارجی بهتر هستند:

با احترام به همه دوستانی که در داخل هستند، هیچ گزینه ای برای ادامه روند فصل گذشته استقلال و پیروزی وجود ندارد. در عین حال شرایطی که استقلال در فصل گذشته پشت سر گذاشت، خودی ها را محتاطتر می کند. فکر می کردم یک گزینه خارجی بهتر می تواند شرایط استقلال را تغییر دهد. فراموش نکنیم که فضای مجازی بر تصمیمات یک مدیر بسیار تاثیرگذار است. مربیان خونه به خونه هم باهوش هستند و به مردم توصیه می شود با وجود نشستن روی نیمکت استقلال، شرایط را درک کنند و پشت تصمیمات خود فکر کنند.

قربانی گفت: «سبک انتخاب خارجی است که می تواند به استقلال کمک کند.

هر مربی سبک متفاوتی دارد و نمی‌توان گفت کدام یک استقلالی است. استقلال فصل گذشته با سبکی قهرمان شد که مورد انتقاد قرار گرفت. اگر قرار است مربیان خارجی بیایند باید به آنها زمان بدهند. ما گروهی از مردم را گرفتیم که خود را متخصص می‌دانستند اما چیزی از فوتبال نمی‌دانستند. آنها به مربی فشار آوردند که چرا او نمی‌خواهد موفق شود. مربیان خارجی از فرهنگ های دیگر می آیند و نیاز به زمان دارند تا سبک خود را به کار گیرند. اگر مدیریت استقلال می خواهد مربی خارجی بیاورد باید وقت بگذارد.

بازیکن سابق استقلال در چند مورد از اینکه از استقلال پیشنهادی دریافت نکردند و اینکه چرا نمی خواست این کار را انجام دهد گفت:

هنوز به حدی نرسیده ام که کاندیدای سرمربیگری استقلال باشم. برای من خیلی زیاد است که استقلال را تمرین کنم. من نه ارتباطی دارم و نه اینستاگرامی برای گفتن داستان. زمانی که زمانش فرا رسید و مستحق بودم، سرمربی استقلال می شدم و اگر به آن نمی رسیدم نقطه ضعف من بود.

قربانی در ادامه صحبت ها درباره نتیجه نگرفتن تیم امید در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا گفت:

هجمه های زیادی به مهدی مهدوی کیا صورت گرفت، اما باید دید از قبل چه چیزی به او داده شده و چه خواسته ای بوده است. فوتبال در مورد خم شدن نیست. دوستانی که در فدراسیون هستند بهتر می دانند که دیگر نمی توانیم بگوییم نتیجه می گیریم چون استعداد داریم. اگر مقابل ترکمنستان موفق نشدیم به این دلیل است که آنها کار می کنند. ما مجبور نیستیم در باد بخوابیم که استعداد داریم و می توانیم نتیجه بگیریم. اگر ۱۰ بار با ترکمنستان بازی می کردیم، ۹ بار پیروز می شدیم و احتمالاً یک بار شکست می خوردیم که یک بار هم بدشانسی مهدوی کیا بود.

او ادامه داد:

مصاحبه مهدوی کیا را بعد از هر بازی دیدم که می گفت تیم جوانی دارد و تیم را برای المپیک آماده می کند. او می تواند بسیاری از بازیکنان لیگ برتری را با خود ببرد و رزومه بسازد، اما جرات دارد افرادی را که می توانند در مسابقات المپیک کمک کنند، ببرد. جو بدی علیه مهدوی کیا ایجاد شد که خیلی از آن صحت نداشت. وقتی در مرحله آماده سازی تیم امید نیستیم، نیازی نیست به خودمان اجازه بدهیم که ست بخواهیم. مهدوی کیا فقط چند ماهی است که روی کار آمده و باید به او اعتماد کرد. باید حداقل امکانات را برای تیم امید فراهم کنیم و انتظار نتیجه داشته باشیم. من باید از کار در چندین تیم قدردانی می‌کردم، اما آن‌ها چیزی در آنجا ندادند، حداقل‌ها را ارائه نکردند و انتظار نتایج را داشتند. مربیان نمی دانند در این شرایط چگونه روی مسائل فنی یا مسائل دیگر تمرکز کنند.

بیشتر بخوانید: