موانع پیشرفت سرمایه گذار را از بین ببرید


به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی شامگاه پنج شنبه که در جریان سفر هیئت دولت به استان اصفهان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در اصفهان حضور داشت، اظهار داشت: اصفهان پایگاه گردشگری خوبی دارد، این شهر در حوزه های مختلف گردشگری قرار دارد. . در میان گردشگری فرهنگی، تاریخی و طبیعی جایگاه برجسته ای دارد. از طرفی اصفهان در فهرست صنایع دستی دنیا قرار دارد و در این زمینه حرف اول را در کشور می زند.

وی با توجه به اهمیت گردشگری سلامت در کشور و اصفهان توضیح می دهد: گردشگری سلامت یکی از مهم ترین بخش های گردشگری است. امروز موفق به بازدید از شهر سلامت اصفهان شدم، خوشبختانه سرمایه گذاری های خوبی انجام شده و امکانات درمانی گسترده ای در اصفهان با طراحی های پیچیده و آبرومند ایجاد شده است. این شهر یک مجموعه بهداشتی، مراقبتی و اقامتی به هم پیوسته است که می تواند به گردشگران خارجی به ویژه ایرانیان خارج از کشور که درمان در ایران را ترجیح می دهند خدمات ارائه دهد.

ضرغامی تاکید کرد: اما این مجموعه مشکلاتی دارد که باید حل شود. در حوزه گردشگری برای کسانی که سرمایه دارند و علاقه مند و با انگیزه هستند و نیاز به تسهیلات بانکی ندارند باید موانع برداشته شود. خوشبختانه دولت به این موضوع توجه دارد و رئیس جمهور و وزرا در کنار هم برای رفع موانع به خوبی تلاش می کنند.

وزیر میراث فرهنگی افزود: اصفهان مزیت نسبی گردشگری در کشور است. تامین بهداشت حرفه ای در گردشگری و سایر جاذبه های گردشگری برای تکمیل زنجیره گردشگری و بهره مندی اصفهان ضروری است.