موفقیت بانک سپه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سال ۱۴۰۰ توسط بانک سپه پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری تفهم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، با تخصیص یک هزار و هفتصد و چهل و پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۰ افزایش ۶۰ درصدی پرداختی های تسهیلات نزد بانک سپه به ثبت رسید. .
در راستای سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و حمایت از بخش‌های مولد اقتصاد مرتبط با بهبود فضای کسب‌وکار و تقویت بخش‌های محرک اقتصاد، یکی از رویکردهای بانک سپه در تخصیص تسهیلات به برنامه‌ریزی تحول راهبردی و اجرای تجاری این بانک است. خط
بانک سپه بر اساس دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی دولت و بانک مرکزی کشور اقتصادی حاکم بر اقتصاد و نظام بانکی کشور و سیاست اعتباری آن در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۷۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است.
بانک سپه در سال گذشته ۹۵۰ هزار میلیارد ریال در قالب بانکداری خرد شامل تسهیلات تجمیع، وام ازدواج پرداخت کرد و علاوه بر انجام وظایف تخصصی خود در اقتصاد و بازار پول، می تواند مسئولیت اجتماعی خود را نیز انجام دهد.
بانک سپه در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۷۹۵ هزار میلیارد ریال به شرکت ها و صاحبان مشاغل برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی و تولیدکنندگان واقعی پرداخت کرد و با کمک به رشد اقتصادی کشور گام مهمی برای بانکداری اجتماعی برداشت.
بانک ها از ابتدای سال جاری تاکنون علاوه بر رصد وضعیت بازارهای پولی و مالی کشور، با انجام اقداماتی برای ارتقای شاخص های کارایی، نوآوری و بهره وری، بیش از ۲۵۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند. . برنامه‌های تحول راهبردی، رشد متوازن در ابعاد مختلف پیگیری و در حمایت از واحدهای تولیدی و تامین نیازهای تسهیلات خرد مصرف‌کننده در نظام بانکی و اقتصاد کشور موثر است.