موفقیت چادرملو در دانش تولید بریکت سرد


شرکت دانش بنیان سی پی جی پارس یکی از شرکت های گروه چادرملو با کسب دانش تولید بریکت های سرد خاص موفق به طراحی و ساخت خط تولید این محصول شده است.
به گزارش وب سایت تحفم آنلاین، حسینی مدیر عامل شرکت سی پی جی پارس با اعلام این خبر گفت: این شرکت به عنوان حامی صنعت فولاد از سال ۱۳۹۵ اقدام به احداث واحد تحقیقاتی و مهندسی با هدف شناسایی حلقه های مفقود شده در صنعت فولاد نموده است. صنعت فولاد و نهادینه کردن آن.» دانش او در صنعت پیشرو کشور بوده است. لذا با تلاش همکاران متخصص خود در این شرکت موفق به طراحی، نصب و ورود خطوط تولید بریکت سرد به مرحله تولید می‌شویم، این اقدام ارزشمند شامل دستاوردهای فنی و صنعتی است که از توانمندی‌های داخلی از جمله آزمایشگاه‌های مرجع متالورژی بهره می‌برد. با آزمایشگاه‌های صنعتی مرتبط مانند شرکت چادرملو و کسب نتایج خوب و آزمایش‌های عملی بر روی کوره‌های قوس الکتریکی کارخانه‌های فولاد و در نهایت تولید تجاری حاصل شد و بیش از ۳۰۰ تن از این محصولات در کوره‌های ذوب فولاد چادرملو تولید شد. کارخانه ای که از آن استفاده می شود.
حسینی با اشاره به اهمیت تولید این محصول افزود: یکی از مشکلات صنعت آهن اسفنجی تولید اسفنج نرم، گرد و غبار از فیلترها و لجن برگشتی است. این ضایعات علاوه بر حذف بخش هایی از محصول از چرخه تولید، باعث آلودگی محیط زیست و مشکلات دپو و دفع از محیط کارخانه می شود. این امر علاوه بر اتلاف مقداری انرژی برای تولید، شامل هزینه های آشکار و محرمانه ای است که بر فرآیند تولید تحمیل می شود که باعث می شود ما به عنوان یک شرکت برتر و دانش بنیان در زمینه تحقیقات و تجربه در فولادسازی باشیم. با تحقیقات گسترده و روش های علمی می توانیم این ضایعات را به بریکت های سرد مخصوص تبدیل کنیم. یک محصول و این شرکت با توجه به داخلی بودن تمامی مراحل، دانش فنی ثبت شده، توانایی ایجاد هرگونه تغییر در فرآیندهای تولید و ظرفیت تجهیزات را بر اساس نیاز مشتری دارد.
وی در پایان می افزاید: این خط تولید و محصول ثبت اختراع بوده و محصولی مبتنی بر دانش شرکت است. این شرکت در زمینه های دیگر نیز در حال تحقیق و نوآوری است که نتیجه بسیار ارزنده ای در درونی سازی و حفظ دانش و ایجاد ارزش افزوده و همچنین توسعه شعارهای ملی تولید، دانش بنیان و ایجاد اشتغال خواهد داشت.